menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116485
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67370
Ano25418
Ne21675
Nevím20277
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Skládací kolo Dahon IOS P8

11.10.2012

poslat e-mailem tisk

Dahon IOS P8 patří do zcela nové kategorie skládacích kol uvedených na trh poprvé v roce 2010. Díky 24" kolům se skvěle hodí jak pro městský provoz, tak také výlety do okolí, zkrátka pro všestranné využití.

Skládací kolo Dahon IOS P8

Abychom se o tom sami přesvědčili, zařadili jsme počátkem léta 2012 tuto skládačku do našeho Testovacího centra Rebel Bike. Měli jsme jí s sebou i na letošním tripu v Londýně a jeho okolí a často jí využíváme při cestě po městě nebo příležitostných výletech do Jizerských hor.

Revoluční technologie Dahon IOS P8

Právě díky velikosti kol 24" a revolučním technologiím, které výrobce na tomto skládacím kole použil, téměř nepoznáte, že jedete na skládačce a ne na běžném jízdním kole. S prakticky stejnou koncepcí kol se můžeme setkat i v případě značky Tern pod označením Eclipse.

Skládací kolo Dahon IOS P8

Rám skládacího kola Dahon IOS P8 je vyrobený ze slitiny Alu řady 7005 a má trubky tvarované technologií Hydroforming, která se používá například u závodních speciálů. Skládací mechanismus je zcela přepracovaný a lze říci, že oproti běžně používaným je vyšší, silnější, tužší a snadno seřiditelný.

Skládací kolo Dahon IOS P8

Skládání kola je jiné, než na které jsme byli doposavaď zvyklí u skládaček Dahon a naopak, které je zcela běžné v případě skládacích kol Tern. Při samotném skládání se přední kolo otočí o 180 stupňů. Řidítka se neskládají "dovnitř", ale naopak "ven". V praxi je skládání jednoduší, rychlejší (za méně jak 10 sekund) a složené kolo zabírá nepatrně méně místa (38 x 78 x 82 cm).

Skládací kolo Dahon IOS P8

Dalším velmi zajímavým prvkem je výškově nastavitelný představec Dahon Andros Stem. Jeho ovládání je velice jednoduché - stačí totiž uvolnit pojistku, zvednout skládací mechanismus směrem nahoru a řidítka nastavit to požadované polohy.

Skládací kolo Dahon IOS P8

Rozsah od -45 do +90 stupňů v praxi znamená, že během okamžiku a prakticky jedním pohybem z pohodlného městského kola vytvoříte závodní stroj. Představec navíc umožňuje kombinaci s výkonným předním světlem Dahon Valo, které může být napájené buď bateriemi nebo dynamem v předním náboji.

Zmiňované dynamo v předním náboji kromě samotného předního světla může být spolehlivým zdrojem energie například pro chytrý telefon nebo iPhone. Pomocí vhodného obalu s držákem BioLogic ho jednoduše umístíte na řidítka.

Skládací kolo Dahon IOS P8

Když se dostanete do situace, kdy potřebujete dofoukat pneumatiky, nebude to v případě skládacího kola Dahon IOS P8 větší problém. Díky BioLogic PostPump, pumpě ukryté v sedlovce vozíte kvalitní pumpu stále při sobě aniž by jakokoliv překážela. Je vidět, že ani zde výrobce neponechal nic náhodě.

Skládací kolo Dahon IOS P8

Samotnou kapitolou je zadní nosič s integrovaným zadním světlem a gumicukem. Ten může sloužit pro přepravu jak drobného nákladu, tak také velkoobjemových brašen, což už v případě skládacích kol (o velikosti kol 20") nemusí být vždy tak snadné. Díky speciální konstrukci nosiče brašny při šlapání nijak nepřekáží a pevně drží na svém místě.

Rám kola Dahon IOS P8 je v přední části vybavený speciálním návarkem pro úchyt Luggage Truss, do kterého následně můžete připevnit například přední vodotěsnou brašnu Ortlieb Ultimate 5 jak je vidět na fotografii.

Zdeněk Dokoupil na skládacím kole Dahon IOS P8

Závěrem nezbývá než doplnit, že skládací kolo Dahon IOS P8 disponuje 8-mi rychlostní přehazovačkou Dahon Neos 2.0, brzdí ráfkovými brzdami typu V-Brake, je obuté na hladkých pláštích Schwalbe Kojak s minimálním valivým odporem a jeho celková váha je 12.8 kg. 

To, jestli v budoucnu budou více preferovaná skládací kola o velikosti 24" před nyní běžnými 20" si netroufneme odhadnout. Co však již nyní víme je fakt, že Dahon IOS P8 je skutečně všestranným kolem, které dokáže výborně posloužit prakticky v jakékoliv situaci aniž by vás více či méně limitovalo.

Mohlo by vás zajímat

Skládací kolo Dahon IOS P8 (technologie)

19.7.2012


(Přečteno: 2381x  |  autor: Z.Dokoupil  |  zdroj: archiv Rebel Bike  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku