menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 120014
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 69743
Ano26269
Ne22461
Nevím21013
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Obaly na telefony BBB PhoneMounts

24.1.2014

poslat e-mailem tisk

V poslední době stále více cyklistů chytrými telefony a iPhone nahrazuje klasické tachometry. A není se čemu divit. Mohou totiž pohodlně sledovat svoji GPS polohu, aktuální rychlost, ujetou vzdálenost a navíc mít přehled o příchozích SMS, e-mailech nebo dokonce situaci na Facebooku.

Držáky na chytré telefony BBB PhoneMouts

Různí dodavatelé nabízejí různá řešení. Se žádným z nich v BBB nebyli spokojeni a tak navrhli vlastní řešení - obal pro iPhone BBB Patron a obal na chytré telefony BBB GuarDian.

Obal pro iPhone je ve své podstatě pružná polykarbonátová skořepina, do které se iPhone vloží a následně "zaklopí" silikonovým krytem. Kryty jsou v balení dva. Jeden s otevřeným designem, vhoný především do hezkého počasí a s uzavřeným designem, pro maximální ochranu za deště.

Obaly na chytré telefony BBB PhoneMounts

V případě chytrých telefonů je jedná o trochu odlišné řešení. Obal BBB GuarDian je vyrobený z jednoho kusu a po vložení telefonu se uzavře pomocí speciálního vodotěsného zipu umístném po obvodu obalu. Na řidítka nebo představec se oba obaly připevňují pomocí speciálního držáku BBB PhoneFix, který je součástí balení.

Již v roce 2012 jsme testovali obaly na chytré telefony od společnosti BioLogic. S výsledkem jsme vás seznámili v článku pod názvem Chytrý telefon stále na očích. V té době se jednalo o jedno z mála "seriózních" řešení. Kromě samotného umístění chytrého telefonu nebo iPhone na řidítka je, v případě delšího provozu, nezbytné zajistit dostatek energie.

Dobíjení chytrého telefonu HTC Desire Z z externí baterie BBB EnergyPack USB

V BBB vyvinuli externí baterii BBB EnergyPack USB, která je standardně dodávaná jako zdroj energie pro přední světlo BBB Scope 1300 (poprvé představené v článku Super svítivé světlo BBB Scope 1300) a zároveň nabízená samostatně právě za účelem dobíjení chytrých telefonů, iPhone, GPS navigací nebo třeba fotoaparátů.

Obal na chytré telefony BBB GuanDian

Pro náš praktický test jsme si vybrali obal BBB GuarDian, chytrý telefon HTC Desire Z a cyklokrosové kolo Singular Kite. Obal je vhodný pro většinu chytrých telefonů až do rozměru 140 x 70 mm. Aby telefony menších rozměrů v obalu dobře "seděly", nadbytečné místo se vyplní přiloženou vymezovací vložkou.

Obal na chytré telefony BBB BSM-11 GuarDian

Dalším krokem je připevnění držáku BBB PhoneFix na kolo. Na tomto místě musíme ocenit jeho univezálnost, kromě řidítek totiž pasuje i na představec (objímka je nastavitelná pro průměr až 38 mm). V případě silničních řidítek v kombinaci s přídavnými brzdovými pákami je představec jedinou možnou volbou.

Obal na chytré telefony BBB BSM-11 GuarDian

V tomto případě však není možné měnit úhel telefonu. Ten je daný sklonem představce. Když máte dostatek místa na řidítkách, o tuto "vychytávku" nepřijdete. Změna úhlu držáku má největší opodstatnění u obalů pro iPhone BBB Patron, které mají ze zadní strany otvor pro fotoaparát a vy tak můžete využít funkci natáčení videa za jízdy.

Držák BBB PhoneFix

Obal do držáku je možné zasunout buď na výšku, nebo na šířku. Samotné zasunutí jde snadno a dá se zvlánout jednou rukou. Upínací systém je dostatečně tuhý a nevykazuje známky sebemenší vůle. Ochranná membrána na obalu, chcete-li fólie, ovládání telefonu nijak neomezuje. Na problém můžete narazit až v momentě, kdy používáte dlouhoprsté rukavice.

Rukavice BioLogic Clipher

Chyba však není v obalu, ale v samotných rukavicích, které ovládání neumoźňují. V tomto případě máte dvě možnosti. Buď si rukavice sundat, což za jízdy není úplně optimální, nebo si pořídit rukavice k tomu určené, například BioLogic Clipher.

Mohlo by vás zajímat

Obal na chytré telefony BBB GuarDian

22.1.2014


(Přečteno: 2229x  |  autor: Z.Dokoupil  |  zdroj: http://www.bbbparts.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku