menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 125652
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 73314
Ano27472
Ne23682
Nevím22160
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Středový pohon EV Bike Power Kit 500W

18.7.2014

poslat e-mailem tisk

Tak jsme se konečně dočkali! Extra silný středový pohon EV Bike Power Kit 500W (8Fun Bafang BBS-02) s maximálním výkonem 750W je v prodeji i na našem trhu. Jaký ve skutečnosti je a splnil naše očekávání? Vše podstatné se dozvíte v tomto článku.

Středový pohon EV Bike Power Kit 500W na celoodpruženém kole Specialized Epic 26

Na jaře letošního roku jsme poprvé vyzkoušeli středový pohon EV Bike Power Kit 250W (8Fun Bafang BBS-01) s maximálním výkonem 350W a kroutícím momentem až 80 Nm. Od té doby jsme na našich testovacích kolech najezdili bezmála 2 000 kilometrů a pomyslná mozaika zkušeností začala do sebe zapadat.

Specialized Epic 26 se středovým pohonem EV Bike Power Kit 250W

Jedním z testovacích kol byl celoodpružený Specialized Epic 26. A právě u tohoto kola jsme se ubezpečili, kam až může ebikování mířit a jakým směrem se již druhým rokem vybraní výrobci se svými celoopruženými ebiky ubírají. Ano, je to stále více populární Enduro a FreeRide.

O to víc jsme se těšili, až tento bike přestavíme na dlouho dopředu avizovaný středový pohon o maximálním výkonu 750W a kroutícím momentu až 100 Nm. Přestavba proběhla hned po jeho naskladnění, ale s ním i prodej "neodbytnému zákazníkovi". Ještě ten den jsme přes inzerát koupili kolo nové a opět ho přestavěli.

Celoopružené kolo Specialized Epic 26 se středovým pohonem EV Bike Power Kit 500W (8Fun Bafang BBS-02)

A proč si vlastně vybíráme tento model kola? Odpověď je prostá. Koncepce rámu umožňuje bezproblémovou montáž nejem samotného středového pohonu, ale především pak baterie. Tlumič je totiž umístěný v zadní stavbě a nijak baterii o kapacitě 48V/9 Ah nepřekáží. Kolo je tak výborně vyvážené, zadní stavba je tuhá a celková váha kola se pohybuje okolo 20 kilogramů.

Miroslav Tomeš na celoodpruženém kole Specialized Epic 26 se středovým pohonem EV Bike Power Kit 500W

V porovnání s podobně vybavenými ebiky se středovým pohonem Bosch Performance, s nominálním výkonem 250W (maximálním až 500W) a kroutícím momentem maximálně 60 Nm, vychází elektrifikovaný Specialized Epic 26 na bezmála 1/3 cenu a navíc váží o téměř 3 kg méně!

Jak se na středový pohon chová v terénu?

Dost bylo teorie, pojďme na praktické zkušenosti. Přívlastek "extra silný" pohonu bezesporu náleží. Narozdíl od svého slabšího "bratříčka" totož výrazně asistuje již při prvním stupni. To má na svědomí kombinace maximálního výkonu motoru, vyššího kroutícího momentu, napětí 48V a v neposlední řadě také zvýšeného počtu otaček, při kterém motor asistuje (110 otáček za minutu, v případě slabšího modelu 78 otáček za minutu).

Zdeněk Dokoupil na celoodpruženém kole Specialized Epic 26 se středovým pohonem EV Bike Power Kit 500W

Výsledek je skutečně ohromující. Motor kolo žene "dopředu" bez sebemenšího zaváhání již po nepatrném pohybu klik. Když máte nastavenou maximální rychlost například na 45 km/h (maximum 60 km/h) není problém na rovině pomocí akcelerátoru (bez šlapání) nastavenou rychlost překročit. Nám se podařilo nejvíc bez šlapání "vymáčknout" 50 km/h.

Zdeněk Dokoupil na celoodpruženém kole Specialized Epic 26 se středovým pohonem EV Bike Power Kit 500W

O to víc je zajímavá jízda v terénu. Díky kombinaci silného pohonu a kvalitně odpruženého kola jsou výjezdy limitované pouze a jenom technikou samotného jezdce. Tam, kam jsme dříve jezdili pouze směrem dolu, nyní jezdíme "obousměrně". Hravě se dostáváme tam, kam jsme dříve tlačili. Navíc mnohem častěji a nevyčerpaní, připravení na parádní sjezdy.

Naše očekávání se zcela naplnilo. Jízda do kopce je zábava a naopak jízda z kopce neskutečná radost. Reálné dojezdy se pohybují v těžkém terénu okolo 40 kilometrů mimo terén pak až 70 kilometrů. A to už je bezesporu na takto silný pohon v praxi "použitelné".

Jak je to ve skutečnosti s váhou ebiku?

Zdá se vám váha 20 kg moc? Pak se nenechte zmást. Máte totiž v záloze až 750W (běžný biker vyvine okolo 200 - 250W). Díky koncentraci přibližne 7 kg navíc oproti běžnému kolu směrem "do středu", není problém kolo od země snadno "odlepit". Navíc při samotném odrazu motor zabere a o to snáz vyskočíte.

Zdeněk Dokoupil na sjezdovém kole Norco Team DH (Bike park Ještěd 2006)

Ani dopad na zem díky skvělému pružení tlumiče Fox se systémem tlumení Brain Fade nepůsobí nijak nepřirozeně. V době, kdy jsme se pohybovali na sjezdových tratích, často váha sjezdových speciálů výrazně přesahovala 20 kilogramů. Proč by tedy měl být problém "kočírovat" 20 kilogramový ebike?

Pro koho je středový pohon určený?

Podle našich zkušeností nejenom pro vyznavače jízdy terénem, ale především pro "milovníky" nekonečných sjezdů. Otevírá se jim totiž zcela nová možnost, jak se snadno, rychle a bez větší námahy dostat na kopec, kde začíná většina zajímavých trailů.

Tam kde končí běžná horská kola, tam teprve začínají horská elektrokola. Vítejte ve světě ebikingu, kde sportovní a horská elektrokola mění dosavadní podobu bikování (http://youtu.be/6O3d4534Z5Y)

Vítejte v nové době ebikování, ve které kopec již není překážka, ale příležitost. Prohlédněte si naše video, které dokáže v mnohém napovědět http://youtu.be/6O3d4534Z5Y.

Mohlo by vás zajímat

Specialized Epic FSR 26 EV Bike 500W

17.7.2014


(Přečteno: 2959x  |  autor: Z.Dokoupil  |  zdroj: http://www.elektrobikes.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2020 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku