menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 125721
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 73361
Ano27491
Ne23696
Nevím22174
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

SUNSETBIKE otestoval Singular Swift I.

18.4.2009

poslat e-mailem tisk

Koncem roku 2008 jsme se dohodli na spolupráci se společností SUNSETBIKE a vzniklo nové Testcentum Singular Slaný. Nyní přinášíme první poznatky přímo z úst Mirka Sunkovského, majitele SUNSETBIKE.

Singular Swift (29-ti palcová kola) 

Náš terénní test velkých kol odhalil budoucnost!

You dont need to get use to it, you are already! Slogan, který mě napadl jako první, když jsem testoval kolo Singular Swift na 29-ti palcových kolech. Volný překlad: Nepotřebuješ si zvykat, už jsi na to dávno zvyklý! A je to velká pravda.

Z počátku mě provázely obavy, že si na "velká kola" budu muset dlouho zvykat a jestli to má vůbec smysl se na "stará bikerská kolena" předělávat. Jenže jak jsem zaklapnul "spdéčka" (nášlapné pedály) a vyrazil na svůj oblíbený trail, projel pár "hupíků" a "rozbalil" to po prašné cestě k prvnímu stoupání, nestačil jsem se divit, co dvacetdevítka dokáže!

O žádném přizpůsobování nemůže být ani řeč! Kolo na devětadvacítkách si vás podrží jako "matka kojící dítě u prsu". Je to naprosto přirozená jízda, přirozený posez, přirozený pohyb, kterým se bike na 29-ti palcových kolech pohybuje terénem. Dokonce jsem dostal strach, jestli to není přirozenější projev než klasický 26-ti palcový bike!

Je to něco jako návrat ke kořenům. Jedete po rozmlácené cestě a připadáte si jako na "fullu" (celoodpružené kolo), ale máte pod sebou kupodivu pevný bike a ještě navíc bez odpružené vidlice.

Zaberete do pedálů a ono se to "hrne" vpřed. Žádné houpání, před váma rozmlácená cesta, žádné "drkotání", kouknete se pod sebe a "pevňák". To prostě nepochopíte, dokud si na kole Singular Swift nevyjedete do terénu.

U tohoto biku je vše ještě umocněno speciálním ocelovým rámem se zvláštní geometrií v simbioze s vidlicí Reinolds, která je navrhnutá tak, aby dokázala pohltit rázy do 4 cm. A to mě právě dostalo nejvíc.

Původně jsem myslel, že budu muset kupovat drahou vidlici s nejistou budoucností, a že se mi vše zase prodraží. Kdepak! Sundat tento "pevný poklad" by byla fatální chyba! Díky ní, je kolo lehoučké jak pírko a v kombinaci s neskutečně malým valivým odporem 29-ti palcových kol a schopností přejíždět větší překážky, se dostáváte ke "zbrani" dříve nepoznané.

Pochopil jsem to hlavně ve chvíli, kdy jsem to měl rozjeté z kopce po lesní cestě a vjel jsem do desetimetrového pruhu z rozlámaných střešních tašek. Už jsem viděl, jak se do té krusty zabořím, budu muset podřazovat, zamykat vidlici jako na "fullu" a jak ztratím drahocenou rychlost. Ani náhodou! Singulár na 29-ti palcových kolech se přes zavážku přenesl jako po červeném mohérovém koberečku.

To mě doslova uchvátilo a zkoušel jsem to znovu a znovu. Nechápal jsem, kde se to "drncání" ztrácí a proč se kolo nezpomalí tak, jako "klasický" 26-ti palcový bike.

Pravda je taková, že Singular Swift je geniální 29-ti palcové kolo "dotažené" do posledního detailu a všechno spolupracuje se vším.

Z předchozích informací o 29-ti palcových kolech vím, že větší průměr kol lépe překonává překážky. Nárazy se tlumí v pláštích, které mají větší objem vzduchu. Delší paprsky lépe pohltí a rozloží vybrace a nárazy.

Ale nyní přicházíme k tomu, co většina 29-ti palcových kol nemá a to je "kvalitní ocelový rám"! Spousta bikerů je ani nezažila a doba "hydroformingu" je málem pohřbila, ale pamětníci dobře vědí, co kvalitní ocelový rám dokáže. Co to dřív znamenalo mít rám z trubek Oria, Reinolds nebo Colombus Max.

Když si pozorně prostudujete vlastnosti materiálů, zjistíte, že kvalitní ocel má stejné vlastnosti, co se týče pohlcování vibrací jako nejkvalitnější carbon! Rozdíl je jen ve váze, ale bavíme se o rámu za 10 tis. Kč a kvalitní ocelový rám může být mnohem lehčí než rám ze slitiny Alu. Navíc u Singuláru nepotřebujete odpruženou vidlici, takže další úspora váhy a ne zrovna zanedbatelná!

Toto vše, když se propojí v jednom kole, tak máte neuvěřitelně všestraný nástroj, na kterém můžete zažívat pocity z jízdy dříve nepoznané.

Co se týká vlastností tohoto kola ve výjezdech, tak to by byla další velmi dlouhá kapitola. Když jsem se "vyškrábal" na nejobávanější kopec v okolí zvanÝ kameňák, bez jediného podhrábnutí a navíc v sedě, rozhodnul jsem se, že příští závod "Kola pro život" nechám "závodního chrta" ve stáji a Singular bude stát se mnou na startovní čáře s číslem na řídítkách.

Už se fakt těším, až budu v kopcích předjíždět známý bikery na tomhle "oceláku" ve velkym "retro" stylu".

Singular Swift 29 Mirka Sunkovského

18.4.2009


(Přečteno: 3016x  |  autor: M.Sunkovský  |  zdroj: http://www.sunsetbike.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2020 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku