menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116485
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67369
Ano25418
Ne21675
Nevím20276
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Test elektrokola Agogs UpHill

17.10.2010

poslat e-mailem tisk

Elektrokola mění pohled na cyklistiku jako celek.  Začalo to městskými elektrokoly s nízkým nástupem a možností převozu nákladu, pak nastoupily univerzální skládačky s elektroasistencí. Konečně je k dispozici i elektrokolo, které je připraveno i do středně těžkého terénu.

Elektrokolo Agogs UpHill na Singlteku pod Smrkem 2010

Co umí novinka Agogs UpHill - jsme testovali v průběhu června 2010 na trase Singltreku pod Smrkem a také na okruhu v Krkonošském národním parku.

První testovací zastávkou byl první český Singltrek trasa v Novém městě pod Smrkem. Singltrek - to jsou úzké přírodní stezky projektované a budované dle speciální metodiky. 20 kilometrů singltreku se vlní mezi stromy, nikdy nevede dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce (mimo dvě táhlá asfaltová stoupání).

Singltek je speciálně postaven pro terénní kola a testování navíc probíhalo těsně po dešti, takže se dalo předpokládat, že kolo dostane pořádně "zabrat". První výhodu jsme objevili při stoupání po asfaltce, kdy motor Uphillu pomohl díky asistovanému šlapání vyjet asi 3 kilometrové stoupání během pár minut a ušetřit jezdci energii pro technickou část trasy.

Elektrokolo Agogs UpHill na Singltreku pod Smrkem 2010

Po najetí na trasu jsme přepnuli do AUTO módu a nechali kolo ukázat jeho mechanické kvality. Na rozbahněné stezce UpHill perfektně držel směr, 100 mm odpružená vidlice si hravě poradila se všemi terénními nástrahami. Akcelerační páčka na levé straně řidítek pomůže jezdci s každou větší terénní nerovností, takže cestu lze v podstatě absolvovat bez použití přehazovačky, v rychlém tempu.

K Singltreku patří i několik brodů (a desítky louží na cestě). Uphill je díky nové technologii zapouzdřeného PAS systému zvládl zcela bez problémů, i když bahno a jíl obalil baterii i "kastlík" řídící jednotky.

Elektrokolo Agogs UpHill na Singltreku pod Smrkem

Shrnuto a podtrženo - Agogs UpHill vydrží náročnou technickou jízdu, která je s asistencí elektromotoru rychlejší a tím i zábavnější. I v terénních pasážích, které vedou do kopce, si jezdec může užívat rychlost. Váha baterie a motoru na zadním kole přinese navíc dobrou stabilitu na nezpevněném terénu.

Další zatěžkávací zkouškou pro byl náročný horský terén v Krkonoších. Trasa vedla z centra Pece pod Sněžkou přes Husovu boudu na Černou horu. Některé pasáže trasy byly tak strmé, že si je ostatní cyklisté netroufli sjet ani z kopce. UpHill si s nimi poradil, pochopitelně v opačném směru.

Z Janských lázní přejezd do Svobody nad Úpou a výjezd 12 kilometrů do kopce přes Horní Maršov, Lysečinsou boudu, Cestník až do Malé Úpy. Na displayi svítí 30 kilometrů a jedno z kol, které bylo předtím nabito jen na 50%, se již hlásí o energii. Díky miniaturní nabíječce je možné jej dobít v restauraci, kterých je na trase spousta.

Elektrokolo Agogs UpHill v Krkonoších

Během 45 minut je více než 50% energie dobito. Původně plně nabitá baterie jestě stále hlásí asi 40% energie. Trasa pokračuje přes Pomezní boudy po trase 1A zpět do Pece pod Sněžkou. V cíli ukazuje tachometr přesně 42 kilometrů.

Závěr: Agogs UpHill je elektrokolo pro ty, kdo si chtějí vychutnat cykloturistiku bez překonávání osobních výkonnostních limitů. Chová se podobně jako klasické horské kolo, kde si jezdec navíc může občas pomoci akcelerační páčkou, nebo regulovat trvalou asistenci šlapání podle svého výkonu i chuti na kole buď sportovat, nebo objevovat a jízdu si užívat.

Mohlo by vás zajímat

Elektrokolo Agogs UpHill na Singltreku pod Smrkem 2010

17.10.2010


(Přečteno: 2239x  |  autor: J.Ditrich  |  zdroj: www.ekolo.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku