menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 111779
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 64485
Ano24428
Ne20690
Nevím19367
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Gates Carbon Drive - recenze z Chile

26.1.2011

poslat e-mailem tisk

Zdravím vás z Punta Arenas - jižní Chile, pár set kilometrů od cílové destinace Ushuaia. Před čtyřmi měsíci jsem se stal účastníkem Andes Trail 2010 - jednoho z nejtěžších etapových závodů na světě, měřících neuvěřitelných 11.000 kilometů.

Rohloff Gates
Carbon Drive - Andes Trail 2010

Závod začíná v Quitu v Ekvádoru a končí v Argentině ve městě Ushuaia. Vede napříč pohořím And většinou po nezpevněných cestách. K dnešnímu dni mám za sebou 140.000 výškových metrů.

K přípravě na takový závod samozřejmě patří výběr kvalitní výbavy. Prioritami jsou spolehlivost a snadná údržba jednotlivých komponentů. Při mém posledním etapovém závodě mezi Paříží a Pekingem mě unavovalo neustálé mazání, čištění a seřizování převodů.

A proto jsem tomto závodě kontaktoval společnost Simpel.ch a po krátké konzultaci jsem připustil myšlenku, že správný přístup ke kolu je nevozit na něm "zbytečné vestavěné starosti". Tak jsem si vybral model Frischluft Tour s nábojem Rohloff SpeedHub 500/14 a řemenovým převodem Gates Carbon Drive.

Před samotným závodem Andes Trail 2010 jsem své nové kolo řádně otestoval 7.000 kilometry. Z toho 550 kilometrů mimo jiné účastí na non-stop závodě Store Styrkeproven vedoucím z Osla do Trondheimu. I přesto, že jsem závod absolvoval v deštivém i mrazivém počasí, nenastal žádný technický problém.

Rohloff Gates
Carbon Drive - Andes Trail 2010

Na startu v Quitu jsem se setkal s tvrdou kritikou od některých závodníků, kteří nevěřili, že řemenový převod závod vydrží.

Nejenže jsem se na svém kole po dobu závodu nevěnoval žádné opravě s výjimkou poškozené osy pedálu, ale také jsem se přesvědčil o tom, že prakticky není potřeba žádná větší údržba, a to i přes to, že naše kola byla v průběhu závodu vystavena extrémní zátěži v podobě výmolů, terénních nerovností a odlétajích kamenů.

po 6.000 kilometrech jsem vyměnil olej v náboji Rohloff a další údržba převodů nebyla potřeba. Zatímco ostatní účastníci závodu čistili, opravovali a měnili jednotlivé komponenty svých kol, já jsem mohl odpočívat nebo využít čas k návštěvě zajímavých míst, mluvit s domorodci, fotografovat, odpovídat na e-maily, zkrátka věnovat se sobě a ne svému kolu.

Rohloff Gates
Carbon Drive - Andes Trail 2010

Rohloff dokázal, že je lepší i než ty nejsofistikovanější přehazovačky, zvláště při technických pasážích v hlubokém písku a štěrku, nebo při silných nárazech větru. Když jsem potřeboval rychle zařadit, Rohloff nikdy nezklamal.

Řemen stále vypadá jako nový, přestože byl neustále atakovaný sněhem, blátem, deštěm, solí, ostrým štěrkem a podobně. Čím víc se blíží konec závodu, tím jsou kola ostatních závodníků hlučnější a zdají se být opotřebovaná. Mé kolo je však stále tiché jako na začátku závodu.

Rohloff Gates Carbon Drive - Andes Trail  2010

Také bych se chtěl zmínit o svých mechanických kotoučových brzdách Avid. Nemám s nimi žádný problém a jsou stále původní. Naopak soupeři s hydraulickými brzdami velmi často řeší technické komplikace a věnují se jejich údržbě.

Frischluft Tour v kombinaci s nábojem Rohloff a Gates Carbon Drive mě příjemně překvapil. Díky němu mi závod připadá daleko snadnější. Věřím tomu, že řemen, se kterým jsem do dnešního dne najel 18.000 kilometrů, se mnou podnikne i další transkontinentální cestu. Jsem si naprosto jistý, že stejnou vzdálenost ještě vydrží.

překlad: Dana Eršilová


(Přečteno: 2162x  |  autor: Z.Dokoupil  |  zdroj: http://www.rohloff.de  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku