menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 120013
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 69743
Ano26269
Ne22461
Nevím21013
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Otevření nových úseků Singltreku p.S.

23.6.2011

poslat e-mailem tisk

Nové trasy Singltrek pod Smrkem 2011 - 2012Singltrek pod Smrkem se rozrůstá - Nové Město pod Smrkem se stává centrem stezek pro terénní cyklisty. Singltrek pod Smrkem přestává být okruhem, stává se plnohodnotnou sítí singltrekových stezek. V sobotu 25.června 2011 Lesy České republiky v Novém Městě slavnostně otevírají nové kilometry stezek Singltreku pod Smrkem.

Singltrek pod Smrkem nyní začíná nabízet nejen větší počet kilometrů stezek, ale i stezky rozdílné náročnosti. Díky tomu začíná být přístupný pro celou řadu cyklistů, pro začátečníky a rodiny s dětmi či handicapované, pro které byla jízda v terénu doteď těžko přístupná, ale i pro cyklisty, kteří jízdu v terénu hravě zvládají.

Slavnostní událost proběhne na přírodním koupališti u Nového Města pod Smrkem, které se tímto stává i nástupním místem pro síť stezek Singltreku pod Smrkem. Oficiální otevření nových úseků provede krajský ředitel Lesů ČR, Ing. Ludvík Řičář za vedoucího partnera projektu spolu se starostou Nového Města pod Smrkem Ing. Pavlem Smutným, zástupcem partnera Svazek obcí Smrk a Ing. Lidií Vajnerovou, statutární náměstkyní hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Singltrek CentrumNově otevřené singltrekové stezky jsou součástí druhé etapy budování Singltreku pod Smrkem. Vznikly v rámci projektu dotovaného z Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR - PR 2007 - 2013 Česko-polský singltrek pod Smrkem v Jizerských horách (CZ.3.22/2.2.00/09.01501), který po svém dokončení v roce 2012 rozšíří Singltrek pod Smrkem o 22 km stezek na české a 18 km na polské straně hranice.

Několik slov k otevření nových stezek

Singltrek jsou unikátní přírodě blízké stezky, projektované a budované dle speciální metodiky, zaručující maximální návštěvnický zážitek z jízdy na kole v terénu, respektující přírodní prostředí a potřeby lesního hospodaření.

Ing. Ludvík Řičář, krajský ředitel Lesů ČR, s.p.

"Jsem rád, že mohu za Lesy ČR jako hlavního partnera projektu Singltrek pod Smrkem otevřít nové kilometry stezek, které nejen propojí nové nástupní místo se stávajícím okruhem, ale zpřístupní zážitky z jízdy na kole v lesním prostředí cyklistům, pro které byly původní stezky příliš náročné. Lesy ČR nabízejí podmínky k rekreaci v přírodě pro všechny a nové stezky jsou toho důkazem."

Ing. Pavel Smutný, starosta Nového Města pod Smrkem

"Pro Nové Město pod Smrkem je dnešní den důležitým milníkem v budování našeho partnerského projektu Singltrek pod Smrkem. Konečně se totiž stezky napojily na místo, které je od začátku plánováno jako jejich střed - naše přírodní koupaliště. Myslím, že bajkeři všeho ražení ocení, že mohou své vyjížďky začínat a končit v tomto příjemném a krásném prostředí."

Mgr. Tomáš Kvasnička, MA, tvůrce Singltreku

"Přestože realizace druhé etapy je nyní v plném proudu, rozhodli jsme se před prázdninami slavnostně otevřít 6 kilometrů nových singltreků. Má to několik důvodů. Konečně napojujeme stezky na atraktivní prostředí koupaliště v Novém Městě pod Smrkem, konečně se stezkami dostáváme na území Polska a singltrek se tak stává mezinárodním. A konečně vznikla také nenáročná stezka, která zážitky ze singltreku dokáže zprostředkovat všem cyklistům, včetně dětí, úplných začátečníků a handicapovaných handbikerů."

Ing. Blanka Nedvědická, koordinátorka projektu

"Dokončení této etapy projektu Česko-polský singltrek pod Smrkem v Jizerských horách a předání cyklistické veřejnosti k užívání je názorným příkladem přeshraniční spolupráce s polskými partnery, kterými jsou Město Świeradów-Zdrój a Nadlesnictví Świeradów a skutečným naplněním záměru projektu, který nás nejen přibližuje přírodě, ale také našim  sousedům. Singltrek zde tak získává další dimenzi - spojuje národy."

Program akce

  • 9:00 hodin příjezd účastníků
  • 9:30 hodin úvodní slovo LČR / NMpS / Singltrek
  • 9:45 hodin slavnostní otevření nových stezek
  • 9:50 hodin tisková konference
  • 10:00 hodin odjezd účastníků na vyjížďku po nových stezkách

Singltrek Centrum

Singltrek Centrum je místo, odkud se singltreky rozvětvují. Pro svou polohu v samém srdci sítě a výborný přístup na stezky bylo jako budoucí oficiální nástupní místo zvoleno již v samém počátku plánování projektu. Jeho jedinečná poloha u přírodního koupaliště s výhledem na horu Smrk je jako stvořená pro odpočinek a posezení po vyjížďce.

Singltrek Centrum

Kromě krásného a klidného prostředí nabízí Singltrek Centrum také v rámci ČR unikátní zázemí a služby (nejen) pro cyklisty, kteří mají rádi jízdu po stezkách. Výdělek z provozu Singltrek Centra se podílí velkou měrou na financování údržby sítě stezek.

Otevření Singltrek Centra je předběžné plánováno na 15.července 2011, ale již nyní můžete využívat velkokapacitního parkoviště a stezky, která umožňuje snadný přístup do sítě stezek Singltreku pod Smrkem. O všech novinkách vás budeme zde informovat.

Mohlo by vás zajímat

Otevření Singltreku pod Smrkem II. 2011

25.6.2011


(Přečteno: 2223x  |  autor: Z.Dokoupil  |  zdroj: http://www.singltrek.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku