menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116485
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67370
Ano25418
Ne21675
Nevím20277
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Norco Judan Belt očima Honzy Tryzny

14.9.2011

poslat e-mailem tisk

Již nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou, že moje další kolo by mohla být "děvětadvacítka", tak jsem využil možnosti se na takovém kole svézt. Dosud jezdím a ještě asi nějakou chvíli budu jezdit na klasickém biku s 26-ti palcovými koly, předním odpružením a pevnou zadní stavbou, osazeným komponentami Sram 7.0.

Norco Judan Belt 29 Rohloff v Jizerských horách

Tato sestava se mi osvědčuje již bezmála deset let. Protože jsem nikdy nevěnoval moc pozornosti vytahanému řetězu, tak jsem vždy měnil většinu komponent pohonu (řetěz, převodníky a pastorek). Sem tam došlo i k ulomení přehazovačky vlivem šikovně nabrané větve do zadního kola. Z tohoto pohledu mě Norco Judan Belt 29 Rohloff zaujalo na první pohled.

Řemen namísto řetězu bez žádné napínací kladky. Pouze přední a zadní řemenice s vizáží "singlespeedu". V zadním kole je však ukryt 14-ti rychlostní náboj německého výrobce Rohloff. Případné vytahání řemenu z uhlíkových vláken se hravě vyřeší posunutím zadního kola v zadní stavbě pomocí dorazů a jede se dál.

Rám je vyroben z oceli (Cr-Mo Reynolds 525) s pevnou zadní stavbou a je doplněn odpruženou vidlicí RockShox Recon Gold TK se zdvihem 100 mm. O brždění se starají hydraulické kotoučové brzdy Avid Elixir. Mazání řetězu odpadá a kolo opravdu stačí čas od času pouze ostříkat vodou a je připraveno na další vyjížďku.

Norco Judan Belt 29 Rohloff v Jizerských horách

Na tomto biku jsem ujel něco okolo 150 kilometrů v různém terénu od asfaltových cest, přes zpevněné šotolinové až po techničtější "singltrekové" stezky. S ohledem na to, co jsem si o devětadvacítkách přečetl, tak jsem očekával, že bude v těžším terénu o něco neohrabanější a při rozjezdech bude náročnější větší kola roztočit. Nakonec jsem byl mile překvapen.

Při jízdě v terénu kolo lépe drží stopu, skutečně snáze překonává terénní nerovnosti a je tak možné si dovolit i o něco odvážnější jízdu. Ve zvlněném terénu singltrekových stezek nebylo potřeba, díky větší setrvačnosti 29-ti palcových kol, tolik šlapat do pedálů.

Jízda se tím pádem jevila o něco plynulejší v porovnání s 26-ti palcovým kolem. Při rozjezdech z malých rychlostí bylo z počátku nutné vynaložit o něco větší úsilí, ale postupem času jsem si zvykl v těchto situacích zařadit lehčí převody. Větší setrvačnost je znát i mimo terén. Po asfaltových a zpevněných cestách kolo o něco lépe odjíždí a i udržení rychlosti stojí méně sil.

Norco Judan Belt 29 Rohloff v Jizerských horách

Náboj Rohloff je podle mě dobře zpřevodován a rozsah převodů víceméně pokrývá rozsah běžného řazení. Je však nutné si zvyknout na, svým způsobem, specifické řazení, kdy není možné řadit v plném záběru, což však z mého pohledu vyvažuje minimální potřeba údržby a hlavně pak životnost celého pohonu.

Použití řemenu namísto řetězu, kromě toho, že nepotřebuje téměř žádnou péči až na občasnou kontrolu napnutí, udělá z kola opravdového „tichošlápka“ i v bahnitém terénu. Jediné co vydávalo nějaký zvuk, bylo horních sedm převodů více rychlostního náboje. I toto by mělo podle jezdců, kteří mají s tímto řazením několikaleté zkušenosti, po zajetí náboje odeznít.

Celkově bych poježdění na Judanovi hodnotil pozitivně a zejména v terénu jako pohodlnější než na šestadvacítce. Tato zkušenost mě přesvědčila o tom, že až se budu poohlížet po novém kole, tak to určitě bude devětadvacítka. Volba technologie pohonu kola je do jisté míry otázkou vkusu a zažitých standardů a v neposlední řadě i finančních prostředků.

Norco Judan Belt 29 Rohloff v Jizerských horách

Nicméně k použitému sestavení bych rád postupem času dopracoval. Potřeba pouze minimální údržby je jistě příjemná skutečnost, ale něco stojí. Cena tohoto biku se pohybuje okolo 60 tisíc Kč. Osobní vyzkoušení mohu jen doporučit.

Norco Judan Belt 29 Rohloff (Jan Tryzna)

14.9.2011


(Přečteno: 2339x  |  autor: J.Tryzna  |  zdroj: archiv Rebel Bike  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku