menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116485
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67369
Ano25418
Ne21675
Nevím20276
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Legenda pokračuje

25.3.2012

poslat e-mailem tisk

Kenzel Hawai udělá radost lidem, kteří od skládačky čekají bytelnou konstrukci a spolehlivost "za pár peněz". Na tomto kole se totiž prakticky o nic nemusíte starat. Myšlenka vyrobit skládačku spartánského vzhledu vzešla původně od studentů a firma Kenzel jí jen zrealizovala do finální podoby.

Skládací kolo Kenzel Hawai

První co padne do oka je lak, opravdu dokonalá práce. Mladého ihned upoutá, starého zase uvede do pohotovostního režimu - tohle kolo sem přeci už někde viděl! No nechme úvah a držme se faktů. Všechny ty dnešní skládačky jsou "příliš složité", musíme si je všude nosit, jsou "drahé", choulostivé a tak dále.

Kenzel je za pár tisíc, když ho opřeme u "sámošky" a zajistíme zámkem "za pade", tak tam také zůstane. Akorát nákup nebude kam dát. Kdyby pan Kenzel znal staré skládačky, které měly vždy nosič, jistě by ho tam dal, totiž spartánsky vzhled jde ruku v ruce s praktičností.

Zed na skládacím kole Kenzel Hawai

Jinak co k tomuto kolu říct? Má poctivý ocelový rám, využívá jednoho převodu, řetěz má pěkně skryt chráničem, brzdí se buď torpedem a nebo přední véčkovou brzdou, prostě klasické osazení na dlouhá léta.

Právě mladé lidi může takovýto stroj upoutat nejen designem, ale i nízkou cenou a praktičností. Prostě si potřebují dojet třeba do školy, "fláknout" s kolem klidně o zem a pak ho zas sebrat a jet někam na pivko.

Skládací kolo Kenzel Hawai

Skládání není sice žádný zázrak, ale kolo se nám přinejmenším "smrskne" o polovinu délky. Prostě univerzální pomocnice. Výhoda té pestré barevné kombinace je i v tom, když budete "na mol", nezmizí vám bicykl z očí, protože barva doslova svítí, tedy alespoň za dne.

Se skládačkou na skládku - aneb historie skládání v Čechách

Kenzel Hawai není žádné retro, ale člověk pamatující socialistický způsob života v ní vidí i kus svoji minulosti. Podobnou skládačku, i když v jednobarevném provedení a s hladkými gumami, vyráběla naše Eska. V sedmdesátých letech, kdy skládací kolo musel mít každý!

Sehnat jí samozřejmě bylo nemožné, její tlustý ocelový rám ve zlaté, stříbrné či zelené metalíze zůstal tak nesplněným snem. Místo toho soudruzi navezli stejně vybavenou skládačku Universal polského původu. Měla "ošklivé" tenké trubky, no prostě nebyla to Eska.

Tenkrát mi ji koupila máma v pražském obchodním domě Máj nahoře ve sportu. Stály tam jako vždy pouze krabice s nápisem rezervace, proč zboží někam vystavovat, když je hned pryč. Když jsem tu krabici viděl s naší adresou, úplně se mnou zatočil svět a pamatuji si jen tu žlutou vzduchotechniku na stropě, tehdy "hypermoderního obchoďáku".

Pak jsem jel prvně v životě taxíkem, Volhou kombi a doma hned bednu rozsápal a sestavil kolo. Hodilo by se spíše slovo odstrojil a tady se vracíme zpět na Hawai k panu Kenzelovi. Tenkrát jsem sundal světlo, dynamo, blatníky, stopku a vyrazil na "terénky" na oblíbenou skládku.

Jak poetické „Na skládačce na skládku“ Matka mě pak doma večer zřezala, že jsem zničil nové kolo už první den. Kenzel na to jistě myslel a prodáva ho rovnou v light provedení bez těch dalších zbytečností. Legenda jednoduché skládačky, která se vlastně ani moc neskládá, pokračuje dál a to je dobře.

text a foto: Mike Koukal

Mohlo by vás zajímat

Skládací kolo Kenzel Hawai (Mike Koukal)

19.3.2012


(Přečteno: 2348x  |  autor: M.Koukal  |  zdroj: archiv Rebel Bike  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku