menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116435
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67342
Ano25407
Ne21667
Nevím20268
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Odpružená sedlovka BioLogic SeatPost

2.5.2012

poslat e-mailem tisk

Postupem času se odpružené sedlovky staly vhodným doplňkem pro turistické bicykly a některé typy jsou jimi osazovány sériově. U skládacích kol se s nimi také počítá, celoodpružené rámy jsou spíše výjimkou a odpružená sedlovka je nejlevnější možností, jak si zpohodlnit jízdu v sedle. Ve městě, kam jsou skládačky určeny, nejezdíme pouze po hladkém asfaltu.

Odpružená sedlovka BioLogic SeatPost

Překvapit nás mohou různé typy kamenných dlažeb, obrubníků a děr, zvláště v našich končinách se bude odehrávat devadesát procent jízdy po méně kvalitním povrchu a těch zbylých deset po nových hladkých cyklostezkách. U turistických kol neřešíme fakt, že se vzhledem k pohybu odpružené sedlovky mění stále vzdálenost mezi sedlem a klikami.

Natož na skládačce, kde je jízdní pozice taková, že to ani nezaznamenáme. To se týká pouze kol přísně sportovních, kde nastavujeme posed na milimetr přesně.

Komfortu na bicyklu můžeme dosáhnout několika způsoby. V prvé řadě jsou to pláště. Standardní užší můžeme nahradit širšími a nahustit je na nižší tlak. Musíme pak ale počítat s tím, že kolo nepojede tak rychle a bude línější. Pokud nahustíme vyšší tlak, tak se kouzlo balonových plášťů ztrácí.

Odpružená sedlovka BioLogic SeatPost

Druhou věcí je výměna sedla. Sportovnější typ není problém nahradit gelovým, které bude ale výrazně těžší a nemusí nám vůbec vyhovovat jeho anatomie. Třetí možností, která nám umožní zachovat na kole původní sedlo a pláště je odpružená sedlovka. To nejvíce využijeme u skládacího kola sportovního vzhledu, kde je tvrdší sedlo a užší pláště.

Samozřejmě lze používat balonové pláště, bohatě vystlané gelové sedlo spolu s odpruženou sedlovkou. Tlumící efekt se tak jen znásobí. Vyzkoušeli jsme si dva způsoby.  Montáž odpružené sedlovky na kolo s pohodlným gelovým sedlem a stejně tak při použití sedla sportovního. U obou byl komfort znát.

BioLogic jsou "chytré doplňky" ke skládacím kolům Tern, některé byly vyvinuty již před časem firmou Dahon, ale nyní se vše označuje společnou značkou BioLogic. Sedlovky jsou dvě, klasická pevná s integrovanou pumpičkou a odpružená, ve stříbrné a černé barvě.

Odpružená sedlovka BioLogic SeatPost

Odpružená sedlovka BioLogic SeatPost je dlouhá 580 mm, má průměr 33.9 mm a hmotnost 810 gramů. Přesně tak pasuje délkou i průměrem na skládací kola Tern a Dahon. Zdvih je při úplném stlačení 40 mm, ale musíme počítat i s faktem, že při nasednutí se o nějaký ten milimetr obereme.

Při použití gelového sedla nebyl účinek tolik znát, jako u sedla sportovního. Tam jsme na lesní pěšině z hrubého asfaltu s kameny jindy zvyklí jezdit úseky ve stoje, ale zde jsme zůstali v sedle. Při tom jsme nemuseli hýbat s tlakem v pláštích. Odpružená sedlovka je prostředkem, jak kolo odt lumit, aniž bychom ztráceli na výkonu.

Odpružená sedlovka BioLogic SeatPost

Důležitý fakt je správné nastavení tvrdosti pružení. Uvnitř je MCU elastomer, který lze pomocí imbusového klíče přizpůsobit naší hmotnosti. Ani stokilový jezdec není tedy o nic ošizen. Počáteční nedůvěra k odpruženým sedlovkám se ukázala jako lichá. Právě na kole skládacím má tento systém svůj význam. Malá kola, většinou sériově vybavená úzkými plášti nenabízí extra komfort.

Pokud se nám zdá, že je jízda příliš roztřesená, pak není co řešit, snad jedině, zda černou, nebo stříbrnou barvu.

Odpružená sedlovka BioLogic SeatPost (Mike Koukal)

20.4.2012


(Přečteno: 2395x  |  autor: M.Koukal  |  zdroj: http://www.bikenet.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku