menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116436
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67342
Ano25407
Ne21667
Nevím20268
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Obal BioLogic ReeCharge Case iPhone

28.5.2012

poslat e-mailem tisk

Chytré telefony se vehementně "tlačí" do našich životů a mnozí z nás už nepoužívají mobilní telefon jen k pouhému telefonování. Dnešní cyklista už v podstatě nepotřebuje tachometr, ani sporttester, či navigaci, o telefonu, nebo kameře ani nemluvě. Služby těchto přístrojů umí nahradit mnohé z dnešních chytrých telefonů.

Obal BioLogic ReeCharge Case iPhone

Tím největším problémem, který brání tomu, aby klasické tachometry zmizely z našich řídítek, je vysoká spotřeba energie telefonů, které k měření rychlosti potřebují využívat GPS, případně i stahovat data z internetu. Když spustíte všechny funkce naráz, baterie se jen "kroutí", jak je z ní energie "vycucávána".

Jedním z nejlepších telefonů, který dokáže nabídnout spoustu funkcí pro cyklisty, či motorkáře, je Apple iPhone. Celosvětově je to také jeden z nejrozšířenějších chytrých telefonů vůbec.

Proto pro něj společnost BioLogic vyvinula nejen "obyčejný" obal BioLogic BikeMount iPhone, ale i obal s integrovanou Li-Pol baterií BioLogic ReeCharge Case iPhone, který je možné připevnit na řídítka a případně i nabíjet z dynama vašeho kola.

Držák BioLogic ReeCharge Case Bracket

Tím produktem, který vám dnes představíme, je obal ReeCharge Case iPhone a držák na řídítka ReeCharge Case Bracket. V budoucnu ještě doplníme zkušenosti s napájením z dynama prostřednictvím chrániče ReeCharge Dynamo Kit a praktické zkušenosti z provozu vůbec.

Politika společnosti BioLogic je taková, že nabízí samotný obal s integrovanou baterií a k tomu lze dokoupit držák na řídítka a případně i již zmiňovaný chránič pro napájení z dynama.

Celkově je to logické, protože ReeCharge Case iPhone je možné použít úplně samostatně, jako outdoorový, vodotěsný, prachuvzdorný a odolný obal s přídavnou baterií pro jakékoliv použití v přírodě.

K tomu je uzpůsoben i design, který je plochý a připojení případného držáku na řídítka nijak "nevyčuhuje". Asi nejvíce lidí však využije ReeCharge Case iPhone v kombinaci s držákem na řidítka ReeCharge Case Bracket.

A to ať už na kolo, nebo na motorku a nebo dokonce sněžný či vodní skůtr. Osvědčit by se mohl i třeba na windsurfingu, nebo na některé z menších jachet.

Chránič BioLogic ReeCharge Dynamo Kit

Na druhou stranu, dobíjení z dynama využijí jen ti, kteří nějaké dynamo na kole vůbec mají. Navíc pro nejlepší účinnost se doporučuje mít dynamo v předním náboji, které má nejlepší účinnost. Proto je také chránič ReeCharge Dynamo Kit dodávaný zvlášť. Přejděme tedy už k obrázkovému popisu toho, jak celé zařízení vypadá a jak se montuje na kolo.

Jak jsme již zmiňovali, ReeCharge Case iPhone a ReeCharge Case Bracket od BioLogicu jsou dodávány samostatně a proto před sebou máme dvě krabičky. Obě jsou vyrobeny z recyklovaného papíru a vyvedeny v pěkném designu a potisku.

Papírový obal na ReeCharge Case iPhone je otevírací se "zapínáním" na suchý zip a na vnitřní straně je jednoduchý popis toho, jak do samotného obalu umístíte iPhone. Obrázek také upozorňuje na fakt, že uvnitř se ukrývá Li-Pol baterie. Ta má kapacitu 1400 mAh a tudíž zhruba dvojnásobně zvyšuje výdrž iPhone.

Na zadní straně obalu najdete i moderní QR kód, který vás odkáže na video o produktu, který držíte v ruce. I z takové jednoduché záležitosti jde poznat, že "chlapci" z BioLogicu, ví co dělají, sledují moderní dění a hlavně je to baví.

Obal BioLogic ReeCharge Case iPhone

Obsahem balení je samotný obal ReeCharge Case iPhone a dva kabely (micro-USB/USB a mini-USB/USB). První slouží pro nabíjení z elektrické sítě (nabíječka není součástí balení), z PC nebo notebooku a druhý je pak určen k nabíjení dalšího zařízení, které je možno nabíjet přes USB, například fotoaparát.

V menší krabičce se ukrývá ReeCharge Case Bracket, tedy držák na řídítka. Už od pohledu je dost masivní a pro použití na kole by mohl být o něco subtilnější, ale pro zjednodušení je k mání jen jeden držák, který je možno namontovat jak na klasická řídítka kola, nebo na oversizovou (silnější) verzi, případně na řídítka motorky (do průměru 400 mm). V tom případě je nutné, aby byl držák opravdu masivní.

Montáž je jednoduchá, protože matky jsou křídlové a není nutné mít proto žádné nářadí. Spodní část se navíc dá chytře odklopit. Velikost objímky je možné nastavit pomocí několika plastových různě vysokých podložek a pomocí gumového proužku. Vše je v návodu jasně vysvětleno.

Držák BioLogic Bike Mount Bracket

My jsme zkoušeli namontovat držák na horní řízení lehokola, kde je poněkud méně místa, než na běžném kole. I tak to nečinilo žádné problémy. Na fotografii lze i dobře vidět v horní části gumovou uzavřený vstup na dobíjení z dynama, ale o tom až později.

Jak jsme již zmínili, zadní strana je poměrně plochá, takže obal lze používat jako pouhý outdoorový vodotěsný kryt pro váš iPhone s integrovanou baterií. Pokud máte chránič ReeCharge Dynamo Kit, můžete jej zapojit přímo do držáku na řidítka a prostřednictvím dvou kontaktů můžete dobíjet baterii.

Obal BioLogic ReeCharge Case iPhone

Kontakty můžete vidět na této i předchozí fotografii. Pokud nabíjíte baterii z počítače či ze sítě, zapojuje se kabel přímo do konektoru ve spodní části "kejsu".

V horní části obalu najdete velký gumový kryt vstupu pro sluchátka a gumové tlačítko, které ovládá "power" tlačítko samotného iPhonu. Boční ovládání iPhonu (hlasitost a ztlumení zvuku) není přes ReeCharge Case iPhone přístupné. Zato, jak je vidět na dalších fotografiích, má obal otvory jak na zadní, tak i přední fotoaparát.

Na spodní straně obalu najdete pod gumovým krytem vstupy na micro-USB (IN) a mini-USB (OUT). Vpravo od nich vidíte gumové tlačítko, kterým se zapíná nabíjení iPhonu z externí baterie. Pokud jej podržíte čtyři sekundy, zapne se nabíjení dalšího přípojného zařízení. Samozřejmě jen v případě, že jej máte připojeno přes mini-USB kabel.

Nalevo je pak dioda, která oznamuje nabíjení, vybíjení, či stav baterie. Může svítit nebo blikat a to buď červeně, oranžově, nebo zeleně. Vše je podrobně popsáno v návodu.

Obal BioLogic ReeCharge Case iPhone

Obal má masivní pant na levé straně a ještě masivnější zavírání na straně druhé. V kombinaci s těsněním RidgeSeal dojde k opravdu dokonalému uzavření pouzdra. Pokud však má opravdu pršet, doporučujeme se přesvědčit, že uzavření je po obvodu opravdu správně provodené.

Tu a tam je nutné trošku zatlačit, aby si do sebe vroubky RidgeSealu "sedly". Z pochopitelných důvodů nelze za jízdy poslouchat hudbu. O vyvedení kabelů z USB portů za deště lze jen spekulovat, vzhledem k tomu, že jsou zespodu. Ale asi bude lepší je nepoužívat.

Vnitřek obalu je vypolstrován měkkou gumou a díky pružině je možné s pouzdrem používat všechny typy iPhonů. Také velký otvor na fotoaparát umožňuje použití všech verzí. Viditělný je i konektor pro připojení iPhonu. Pokud nabíjíte externí baterii z počítače a máte mobil uvnitř, je možné zároveň i synchronizovat.

Obal BioLogic ReeCharge Case iPhone

Zde je možné vidět vložený iPhone 3G do obalu. Ovládání všech funkcí je zachováno i když je pouzdro uzavřeno. Dotykové ovládání pocitově velmi dobré včetně ovládání všech dalších tlačítek. Standardní je pozice vertikální, ale je možné obal otočit i do LandScape módu na jednu či druhou stranu.

Zatím jsme v praxi vyzkoušeli jen montáž, nabíjení externí baterie, nabíjení iPhonu a nabíjení dalšího přístroje. Zdá se, že všechno funguje jak má a celý přístroj slibuje novou cyklistickou "elektronickou“ svobodu.

Obal BioLogic ReeCharge Case iPhone

V nejbližší době by mělo dojít i na několikadenní test, kdy bude iPhone z větší části závislý jen na nabíjení z dynama, potažmo z externí baterie a to i včetně využívání navigace a dalších funkcí.

Chytré dopňky BioLogic

25.6.2012


(Přečteno: 2246x  |  autor: J.Galla  |  zdroj: http://www.alternativni-cyklistika.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku