menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116485
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67370
Ano25418
Ne21675
Nevím20277
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Skládací kolo Lamboghini Strada

8.7.2012

poslat e-mailem tisk

Strada je základním modelem z nabídky skládacích kol Tonino Lamborghini. Abychom pochopili ducha tohoto bicyklu, je třeba se podívat co všechno se pod značkou Tonio Lamborghini nabízí a hlavně v jaké kvalitě. Může to být kufr, hodinky, nebo třeba luxusní pohovka, všude najdeme precizní zpracování, italský design a podobný "Lamborghini styl".

Skládací kolo Tonino Lamborghini Strada

Tonino Lamborghini jde zlatou střední cestou, nabízí produkty za rozumné ceny v osobitém designu a zpracování, ve kterých se odráží i určitý sportovní styl, který by měly bezesporu výrobky s logem známého býka mít.

I když sportovní vozy Lamborghini byly hlavně záležitostí jeho otce, představí si každý pod tímto jménem hlavně auta a až potom moře produktů, které od roku 1981 produkuje firma Lamborghiniho juniora.

Je zajímavé, že kdosi ve Státech srovnával oficiální doplňky prodávané k italským supersportům Lamorghini a pak samostatné kolekce Tonino Lamborghini, překvapivě se jevily doplňky Tonino jako precizněji zpracované a měly i osobitější design.

Značka Tonino Lamborghini už je natolik zavedená po celém světě, že si může dovolit vlastnit například dvaceti patrovou budovu ve Spojených Arabských Emirátech, financovat celou velkou nemocnici, či vyrábět kolekce luxusního zboží.

Skládací kolo Tonino Lamborghini Strada

Je jasné, že na takový velký záběr produktů si Tonino Lamborghini vybírá výrobce, kteří by zajistili potřebnou kvalitu. Stejně jako jeho mechanické hodinky mají ve Švýcarsku renomovaného výrobce, tak i bicykly mají svého v Asii.

V úvodním článku jsme nezmínili, že v současnosti se fashion a všechno luxusní zboží nejlépe prodává v Asii, hlavním odbytištěm je Čína, Korea, Japonsko, Spojené Arabské Emiráty a celý Blízký východ, popřípadě ještě Rusko. Tam vznikají nové sítě butiků, budují se nová obchodní centra. Nebýt těchto "hladových" trhů, tak by celý západní módní průmysl musel redukovat produkci.

Stejně tedy i Tonino Lamborghini rozvíjí své obchodní aktivity v těchto oblastech. Bicykly vyrábí dnes kde kdo, nechají si je dělat automobilky i módní návrháři, kvalita je ovšem velmi rozporuplná. Hlavně u značek, kde logo znamená téměř vše, příkladem může být kolo Armani, které jsme v minulosti jezdili.

Skládací kolo Tonino Lamborghini Strada

Tonino Lamborghini ale nesází pouze na slavné logo vsazené do nějaké hromady levného šrotu, kde se celek prodává jako něco extra, jde na věc systematicky od nejlevnějšího modelu, který je sice vybaven ekonomickými komponenty, ale s důrazem na kvalitu a výdrž.

U každého kola nás vždy zajímá původní výrobce, což se daří zjistit spíše zřídka. Tonino Lamborghini se ničím netají a oficiálně jsou jeho kola prezentována jako produkty taiwanského výrobce Komda. Firma byla založena v roce 1988 v Honk Kongu a už o dva roky později dokázala vyrábět milion kol ročně do šedesáti států!

Podstatné je, že v roce 1997 se začala zaměřovat na high end produkty v Evropu a Japonsko. V roce 2003 obdržela certifikát ISO 9001 a výrobní haly se rozšířili o další pro svařování rámů a tepelné zpracování T4 a T6. Od roku 2004 vyrábí Komda elektrokola, buď vlastní a nebo spolupracuje například s japonským výrobcem středových pohonů SunStar.

Skládací kolo Tonino Lamborghini Strada

Od roku vlastní licenci na kola Tonino Lamborghini na teritorium Velké Číny, v roce 2009 se ještě přidaly skládačky italské značky Ferrari. Od roku 2011 je mezi mnoha státy, kde lze bicykly Tonino Lamborghini koupit i Česká republika.

Strada je základním modelem skládačky Tonino Lamborghini, postaveným na bytelné konstrukci nezničitelného ocelového rámu a sice levnějších, ale funkčních komponentů. Strada je něco podobného, jako západoevropská městská kola, která jsou sice osazena základem, ale počítá se s nimi hlavně na každodenní ježdění na mnoho let dopředu.

Skládaní je klasické, bez nějakých zbytečných komplikovaných vychytávek, řídítka se sklápí vně, jak to známe z dnešních moderních skládaček. Ty jsou svařena jako celek s nosnou tyčí. Hlavové složení je klasické, seřizuje se pomocí matic. Kolo má průměr sedlovky 34.0 mm, takže je kompatibilní například s odpruženými sedlovkami BioLogic.

Skládací kolo Tonino Lamborghini Strada

Povovolíme-li  rychloupínák, sedlovka zajede do rámu velmi lehce, protože uvnitř objímky je vložka. Odření se tak bát nemusíme. Pokud se podíváme na některé detaily, musí nás naladit jen pozitivně. Například plastové blatníky s leštěným reflexním pruhem uprostřed, velmi pohodlné a precizně zhotovené sedlo, kvalitní náboje, nebo například zafixování rozloženého kola pomocí suchého zipu

Kvalitu laku mohou tomuto kolu někteří jeho konkurenti jen závidět. Dobře působí i rovná vidlice vepředu. Na rám a vidlici  je použita ocel typu Hi-Ten, ráfky jsou ze slitiny Alu. O řazení se stará Shimano s otočnou rukojetí MicroShift.

Skládací kolo Tonino Lamborghini Strada

Strada není bicyklem, u něhož by prim hrálo sledování hmotnosti, počtu převodů, či kolibří velikosti v rozloženém stavu. Je to bytelná, v mnohém klasická skládačka, vyrobena s ohledem na nadčasovost a užitnou hodnotu. To, že je kapku i módním zbožím, se nijak výrazně  neodráží na ceně.

Mohlo by vás zajímat

Skládací kolo Tonino Lamborghini Strada (Mike Koukal)

8.6.2012


(Přečteno: 3021x  |  autor: M.Koukal  |  zdroj: archiv Rebel Bike  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku