menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116436
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67342
Ano25407
Ne21667
Nevím20268
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Dětský přívěs za kolo Weehoo i-Go

20.6.2012

poslat e-mailem tisk

Když jsem se poprvé dozvěděl, že mám psát o tomto typu, vůbec jsem z toho nebyl nadšený, hned jsem vychrlil plno kritiky a rezolutně řekl, ano napíšu, ale nečekejte nic pozitivního. Weehoo mi připadalo zbytečné, že chce někdo za každou cenu vymyslet něco nového, co ani vlastně ani nemá smysl.

Dětský přívěs za kolo Weehoo i-Go

Opíral jsem se o zkušenosti s "taháním" dětského vozíku Chariot, který ještě občas za kolo zapřáhnu i nyní. S ním jsem jezdil pět let, jako otec v domácnosti často i každodenně, časem ho kombinoval s dětskou sedačkou Hamax, později používal i tažnou tyč Trail Gator.

Děti vyrostly, jsou jim 5 a 3 roky, možností jak s nimi trávit čas na kole je více, jednou z nich se jeví přívěs Weehoo i-Go. Děti se od něj nemohli odtrhnout po celou dobu, kdy jsme ho měli k dispozici. Je to ideální spojení, rodiči ušetří námahu a dítěti přidá dobrodružství,

Je zajímavé, zamyslet se  pro jaké účely se jaké zařízení přesně hodí a nebo spíše jaké pro a proti má ve srovnání s Weehoo. Všeobecně známé jsou klasický vozík, sedačka, tažná tyč a k tomu nyní přibyl tento přívěs. Co ale zvolit jako nejvhodnější. Je to silně individuální, záleží kde jezdíte, jak jezdíte, jak je dítě staré, popřípadě co mu nejlépe vyhovuje.

Dětský přívěs za kolo Weehoo i-Go

Klasický dvoukolový dětský vozík má výhodu ve stabilitě, pokud kolo někde "položíte" je dítě nejlépe chráněno jeho konstrukcí a zastřešením. I pro ti prachu a nečistotám odlétávajících ze zadního kola je nejlépe dítě chráněno. Poslední nespornou výhodou je používání jako klasický kočárek a nebo na bruslení, proto si hodně lidí k vozíku vůbec nepořizuje set pro bicykl.

Dětský vozík nejlépe využijeme u menších dětí, na širokých cestách mimo terén. A to je výzva pro Weehoo, ten se naopak v terénu cítí jako doma, dají se v něm přepravovat i starší děti, díky jedné stopě a upevnění tyče centrálně na sedlovku nedochází ke "škubacímu" efektu.

Dítě se může šlapáním samo aktivně zapojit do jízdy. Dětská sedačka má zase výhodu ve skladnosti a nízké ceně. Zatěžování zadního kola ovšem ubírá hodně sil, ani stabilita kola není nic moc. Pokud je dítě usazeno těsně za jezdcem, celou dobu mu jen sleduje záda, upadá do pasivity a nakonec v nepříliš dobré pozici usne.

Zdeněk Dokoupil s dětským přívěsem za kolo Weehoo i-Go a malou Alenkou Vrzalovou

Dětská sedačka se hodí tedy pouze na krátké přejezdy v nepříliš náročném terénu. Tažná tyč je dobrá věc, když už dítě zvládá jízdu na kole na patřičné úrovni a připojíme ho, když mu dojdou síly. Problém je udržet ho pak sedět vodorovně, každý asi zná pohled na děti na tyčích sklánějící se k jedné straně. Dalším je přinutit dítě šlapat, když nemusí, to nějakým zázrakem funguje u Weehoo i-Go, ale většinou ne u tažné tyče.

Testovací "weehoo weekend"  jsme realizovali v Lužických horách. Proč tam je jasné, terén je členitý a hodně náročný, prakticky neexistuje rovina. Povrch je hodně pestrý, od hladkého asfaltu, až po šotolinu, hrubé lesní cesty plné kamenů a kořenů, nebo celoroční bahno. Ideální pro vyzkoušení přívěsu v každých podmínkách. Povrchy se hodně střídají, takže nikam není daleko.

Montáž proběhla bez problémů, napřed se zvolilo vhodné pouzdro dle průměru sedlovky (k přívěsu dostanete pět různých průměrů), podélně nastavila sedačka tak, aby dítě mělo optimálně natažené nohy na šlapání. Nohy se na pedály zafixují pomocí pásků se suchými zipy.

Nastavení sedačky na dětském přívěsu za kolo Weehoo i-Go

V sedadle je malý pasažér zajištěn tříbodovým bezpečnostním pásem. Sedadlo lze výškově nastavit a využít tak pro věk 2 - 9 let, pro výšky 96 - 132 cm a maximální hmotnost 30 kg. Při těchto úkonech je třeba kolo nějak opřít a nebo nejlépe opatřit stojánkem, nám posloužil asistence kolegy bikera.

Nyní již k vlastní jízdě, první na řadu přišlo tříleté dítě. S ním jsme nejprve obkroužili louku, zkusili si pár výjezdů a také sjet prudký svah. To bychom si s klasickým vozíkem nemohli dovolit ani náhodou. Hlavně výjezdy, kdy nás vozík stahuje hodně "nazpátek" a ještě navíc v pravidelném rytmu škube, by byly možné jen do určitého sklonu.

Jednostopý přívěs se v tomto jeví jako malý zázrak, tíha vzadu je mnohem méně cítit a to i když dítě zrovna nepomáhá šlapáním. Na podmáčené louce se i bez přívěsu musí více makat a tak nás o lehkosti jízdy s Weehoo i-Go přesvědčily už první minuty. Na delší výlet jsme se vydali se starším pětiletým dítětem, začali jsme hned "zostra" blátivou lesní cestou plnou tůní.

Zdeněk Dokoupil s Alenkou Vrzalovou při testování dětského přívěsu za kolo Weehoo i-Go

Stabilita a průchodnost terénem je na zařízení tohoto typu obdivuhodná. I když jedeme krokem a nebo zastavíme, není třeba zadek nijak zvlášť vyvažovat, z toho jsme měli obavy nejvíce, že přeci nemůže být dlouhý přívěs na jednom kole vůbec stabilní a že s tím bude muset bojovat každá cyklistka.

Ovšem zapomněli jsme na fakt, že záleží, kde je umístěno těžiště. Vzhledem k tomu, že je sedadlo nízko, tak je celek z hlediska stability poměrně klidný. V našem případě, dítě o hmotnosti 21 kg žádný problém. i-Go si poradí i s hrubším povrchem a jen tak nás nerozhodí.

Chce to ale s rozumem regulovat rychlost, tak jak doporučuje výrobce na max nějakých 25 km/h. Nesmíme zapomenout, že pád by mohl mít fatální následky a také vždy na přilbu a brýle pro dítě. Jízda s i-Go je tak příjemná, že se nám může po čase stát, že zapomeneme na to, že máme přívěs.

Zdeněk Dokoupil s Adamem Vrzalem při testování dětského přívěsu Weehoo i-Go

Praktická stránka u Weehoo je možnost uložení věcí do dvou postranních brašen, plus dvě lahve na pití, které jsou v síťovinových kapsách kdykoli po ruce dítěti. Dobrá jsou i madla na přidržení, malému to dodává pocit bezpečí. Jsem toho názoru, že i-Go se hodí nejlépe pro děti starší, které si již svoje za mala užili ve vozíku či sedačce, mají na malém kole již něco najeto.

Kdy se s nimi stále nedá absolvovat delší "švih" v terénu a hlavně, posezení v i-Go je pro ně zábavou a jistou nostalgií na předešlé "utrpení" v sedačkách a vozících. Ovšem v jiném dobrodružnějším "levelu", kdy se mohou díky šlapání i do jízdy aktivně zapojit.

Pokud jsou rodiče bikeři, pak je i-Go jasná volba. Do lesa patří jedna stopa a ne dvoukolák. Věřím, že se tato koncepce bude stále více objevovat.

Zdeněk Dokoupil s Adamem Vrzalem při testování dětského přívěsu Weehoo i-Go

Závěr testu: děti jízda baví a nejsou otráveny ani po delší době, aktivně pomáhají šlapáním, užívají si to. Stejně tak ten kdo je táhne, cyklopřívěs již není handicapem.

Historie značky Weehoo

Žili,  byli, dva mladí bikeři, kteří toužili prozkoumat cesty v okolí Vailu v Coloradu. Měli ale pětiletá dvojčata a  klasický dvoumístný vozík, se kterým se do uzounkých pěšinek těžko a dostanou, nakonec se smířili pouze s pěší turistikou. Zakladatel značky Weehoo, zřejmě unaven strastmi z  tůry, měl v noci velmi živý sen, kde mu byl vnuknut způsob jak malebné údolí projet i s dětmi na kole.

Ráno hned popadl do ruky zápisník a začal kreslit návrhy, přesně takového přívěsu, jaký známe dnes. Realizace na sebe nenechala dlouho čekat,  svářečské vybavení postupně nahradilo aut a v garáži a na svět přišly první přívěsy i-Go. Tříhodinové vyjíždky v terénu se tak mohly odehrávat k radosti dětí bez námahy a v rámci dobrodružství.

Za jízdy se mezi rodiči a dětmi prima konverzovalo, obdivovala příroda a vnímaly její zvuky. Každá jízda se tak stala i zároveň něčím více. A hlavně děti šlapaly, až tak moc, že jízda byla takřka bez námahy.  Výhody přívěsu se brzy rozkřikly po koloí a dnes má firma Weehoo v USA více jak 100 maloobchodních prodejců.

Dětský přívěs Weehoo i-Go (Mike Koukal)

17.6.2012


(Přečteno: 2529x  |  autor: M.Koukal  |  zdroj: http://www.bikenet.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku