menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
nadpis_anketa
více o Manitou

- modely vidlic -

Axel
Black
Gold Label
Minute
Travis

Luxe

Nixon

R7

Six

Stance

Splice

legenda odpružených vidlic Manitou

 

zpět
paticka Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 125817
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 73426
Ano27510
Ne23719
Nevím22197
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka

img

Logo Manitou

Legenda mezi výrobci odpružených vidlic a tlumičů, která má za sebou mnoho úspěchů na nejdrsnějších světových závodech horských kol, přináší nové konstrukční postupy, odlišné tlumící systémy a extrémní torzní tuhost v elegantním "balení". Funkce, nízká váha a snadná údžba - to je odpružení Manitou.

Banner Manitou


Travis

Nástupce legendární vidlice Dorado ověnčené mnoha tituly Světového šampióna. Travis je ještě tužší a konstruován tak, aby měl maximální životnost. Využívá nového tlumícího systému Intrinsic, který předznamenává další vlnu evoluce mezi ostatními současnými tlumícími systémy.

Travis je s novým jednodílným odlitkem spodních nohou a Reverse Arch můstkem zezadu, zeslabované Al vnitřní nohy s tvrdou povrchovou úpravou a Hex Lock šestihrannou pevnou 20 mm osu, v jednokorunkové verzi i dutou korunku.

Všechny tyto předpoklady umožňují uživatelům našich nových vidlic Travis nejen skákat ty nejvražednější skoky nebo vyhrát Světový pohár ve sjezdu, ale třeba se jen projet rychleji než dříve a s daleko větší kontrolou nad kolem.

Small verze pro hlavovou trubku od 145 mm do 175 mm
Large verze pro hlavovou trubku od 175 mm do 200 mm


Gold Label

V minulých letech jsme pro pořádné skokany nabízeli vidlice Sherman, ale postupná specializace streetových a dirtových jezdců vyústila v potřebu něčeho specializovaného.

Přicházíme proto s vidlicí Gold Label, která spojuje 32 mm vnitřní nohy a celkovou robustnost Shermana s nižším zdvihem, velmi tvrdou pužinou a možností se s vidlicí moc nemazlit. Podívejte se jak jim nekládá Aaron Chase, Cameron McCaul nebo Darren Berrecloth třeba na freeridových závodech.


Stance

Když jsme se rozhodli připravit pro vás levnější alternativu k modelové řadě Sherman, věděli jsme, že to musí být vidlice se skvělou kombinací výkonu a ceny. A tak jsme ji udělali se špičkovými parametry.

Všechny vidlice řady Stance na freeride, street a dirt jump, jsou proto pozoruhodně torzně tuhé, s odolnou konstrukcí nitridovaných 32mm ocelových vnitřních nohou, mají kované korunky a nový magnesiový monoblok spodních nohou s můstkem Reverse Arch. Navíc můžete volit mezi klasickou a šestihrannou Hex Lock pevnou osou.


Nixon

Novinka minulé sezóny, vidlice Nixon, byla jednou z nejrevolučnejších vidlic ve velmi ostře sledované kategorii lehkých vzduchových vysokozdvihých vidlic.

Letos je Nixon vylepšen o nový tlumící systém Intrinsic navržený speciálně pro vysokozdvihé vidlice. S takovou vidlicí můžete jezdit dlouhé a náročné vyjížďky každý den, bez ohledu zda máte raději drsné freeridové sjezdy nebo si chcete pořádně hrábnout na dno sil při výjezdech nahoru.


Minute

Do rodiny vidlic Minute přibyla pro letošní rok ještě jedna lepší – verze 4:00. Nově mají vidlice Minute 32 mm vnitřní nohy a bez nářadí seřiditelný objem vzduchové komory systému SPV.

Minute nastavila nový standard mezi vidlicemi pro biky na nejuniverzálnější jízdu jakýmkoliv terénem. To ovšem neznamená, že by se jí nedalo pořádně dát za uši. Vydrží to, zeptejte se Michala Prokopa, vyhrál s ní Mistrovství světa i Světový pohár ve 4X. Nejlepším právem náleží jen to nejlepší.


R7

Tuhost, špičkový tlumící systém a nízká váha. Výkonná a oblíbená vidlice Skareb se dočkala naprostého přepracování. Každý díl jsem vylepšili, odlehčili a přetvarovali tak, aby R7 nabídli ještě vyšší výkon.

Uvnitř pracuje systém Snap Valve SPV, který dokáže spolehlivě rozpoznat, co právě od vidlice potřebujete. Nové vidlice Manitou R7 nepotřebují žádné páčky a přepínání. A vy máte volné ruce.


Black

Modelová řada Black byla první s můstkem Reverse Arch na zadní straně vidlice. V nabídce Manitou je již od roku 2002 a nyní můžete vyzkoušet její čtvrtou generaci.

Za svou existenci si tato lehká a elegantní vidlice vysloužila mezi předním odpružením pro biky kategorie Trail a All-mountain respekt pro svou životnost a funkčnost. Black nyní přichází se zdvihy 80 – 120 mm a také s uzavíráním ze řídítek ClickIt Remote Lockout.


Splice

Řada vidlic Splice byla od počátku konstruována a vyvíjena s cílem dosáhnou skvělé a funkční vidlice pro základní modely Trail a All-mountain biků za co nejpříznivější cenu. Základní konstrukční prvky, jako jsou 30 mm ocelové černě nitridované vnitřní nohy.

Jednodílné vnější nohy s Reverse Arch můstkem a prodloužená klenutá korunka nám dovolily jít až na zdvih 130 mm při zachování bezkonkurenční tuhosti a funkčnosti ve své cenové kategorii.


Axel

Zcela přepracovaná vidlice Axel má nyní 28.6 mm silné vnitřní nohy s černě nitridovaným povrchem, robustní jednodílný odlitek spodních nohou a také hodně ostré vnitřnosti. Se zdvihy 70 – 100 mm, tlumení FFD, seřizovacím odskokem či nastavením zdvihu RTWD jsou letošní vidlice Axel na maximální funkční úrovni. Zkuste je, budete mile překvapeni.


Luxe

Na naší vidlici pro trekkingová kola (s koly o rozměru 700C) najdete spodní monoblok se standardizovanou návarkou na kotoučovou brzdu a můstkem Reverse Arch na zadní straně. Navíc je tu připraven i držák na dynamo a pochopitelně čepy na ráfkové brzdy.

I Luxe využívá naše nejlepší technologie a příchází s parametry, které jsou u trekkingových vidlic přinejmenším nadstandardní.


Six

Základní vidlice Manitou Six je určena pro začínající jezdce, kteří jsou ochotni vzdát se špičkového odpružení a vyžadují slušnou funkci za nejpříznivější cenu.

Six má 28.6 mm vnitřní nohy s chromovaným povrchem a vnitřně nastavitelný zdvih 80 nebo 100 mm. Samozřejmostí je spodní monoblok s můstkem Reverse Arch, vyrobený z kvalitní hliníkové slitiny s návarkami na oba typy brzd.


Legenda

RTWD Rapid Travel Wind Down - plynulá regulace zdvihu na levé straně korunky
IT Infinite Travel - plynulá regulace zdvihu páčkou na řídítkách
TPC LO LockOut - zamykání vidlice páčkou na pravé straně korunky
TPC ClickIt LO ClickIt Remote LockOut - zamykání vidlice páčkou na řídítkách
TPC Remote LO Remote LockOut - zamykání vidlice páčkou na řídítkách
TA Thru Axle - vidlice s pevnou osou
No Boss provedení pouze pro kotoučovou brzdu (kromě Luxe, Six a Trace)
No Boss Modely Travis, Gold Label, Minute, Nixon a Stance se vyrábí pouze v provedení No Boss

zdroj: Progress Cycle 2006

poslední aktualizace 25.10.2009

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2020 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku