menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
nadpis_anketa
Workshop Michelin
více o Michelin

 

Get Adobe Reader

zpět

paticka Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 95157
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil na horském elektrokole Achilles Bafang MaxDrive MT-27-D (Singltrek pod Smrkem, léto 2017)

počet fotografií: 30989

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 53381
Ano20043
Ne17289
Nevím16049
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka

img

Logo Michelin

Michelin technologieJiž v roce 1906 založil MICHELIN německou DEUTSCHE MICHELIN PNEUMATIK AKTIEN GESELLSCHAFT ve Frankfurtu. Dnes je hlavním sídlem německé sesterské společnosti francouzského MICHELINU město Karlsruhe. V SRN pracuje dnes na pěti místech na 7000 pracovníků.

Dobrá pětina z tohoto počtu je v Karlsruhe v provoze a na ústředí. Mimoto vyrábí MICHELIN ještě v Bad Kreuznach, v Homburgu, v hornofranckém Hallstadt u Bambergu a v Trieru. K tomu patří ještě výrobce ráfků MICHELIN KRONPRINZ v Solingenu.

Nedávno se Michelin rozhodl, že posílí svůj sektor cyklistických pneumatik vytvořením "Obchodní skupiny". S podporou výzkumného a vývojového oddělení pracujeme na mnoha nových modernizovaných výrobcích.

Například, naše řada WildGripper již pomohla udělat z Michelinu hlavní značku na trhu pneumatik pro horská kola. Řada pneumatik WildGripper jako první cyklistická pneumatika obsahuje silicu. Tento technologický průlom byl nyní přijat u více crosscountryových a sjezdových teamů.

Pláště Michelin

Ve svých 82 továrnách a 170-ti provozech na celém světě zaměstnává MICHELIN celkem 130 000 pracovníků. 24 továren je ve Francii, 7 v Německu a 16 v dalších zemích Evropy. Z toho jedna v Polsku a dvě v Maďarsku. Rovněž v zámoří, v USA, Kanadě, Kolumbii a Brazílii, jakož i v Alžírsku a Nigérii se vyrábějí pneu pro MICHELIN.

V roce 1987 se vyrobila první pneu na asijském kontinentu, od roku 1990 pracuje první továrna v Thajsku. V roce 1991 přibylo Japonsko, v roce 1998 Čína. Protože se k výrobě pneu používají syntetické i přírodní druhy kaučuku, je součástí koncernu kromě továren na elastomery rovněž šest kaučukových plantáží v Nigerii a Brazílii.

Na začátku roku 1998 Michelin představil novou linii pro silniční pneumatiky: řadu Axial. Axialní technologii testovaly známé profesionální teamy rok před představením na trh, po jejím uvedení se setkala s obrovským obchodním úspěchem.

V prvním pololetí 2002 se pohyboval obrat koncernu MICHELIN na 7,82 miliardách EUR. Čistý zisk přesahoval 254,1 milionů EUR. Při plném využití své kapacity produkuje seskupení MICHELIN denně 785 000 pneumatik a 83 000 duší. K tomu se zpracuje 1100 tun oceli, vytáhne se 4 000 000 kilometrů drátu a vyrobí se asi 77 500 ks ocelových a hliníkových kol.

Ty nejmenší gumy mají jen 20 cm průměr, nejlehčí váží něco přes 200 g. Největší dosahují až 4 metry v průměru s váhou až okolo 4 tun! Téměř každá pátá pneu vyrobená ve světě pochází z koncernu MICHELIN. Dohromady má jen MICHELIN pod svou značkou v nabídce přes 3300 různých typů a dimenzí pneumatik, v rámci celého koncernu je to pak 21000.

Výrobní technologie Michelin

poslední aktualizace 3.3.2009

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Extra lehké baterie RB Battery jsou speciálně vyvinuté pro sportovně laděné jezdce, kteří vyžadují nízkou hmotnost, dostatečný výkon v kombinaci s dojezdem a v neposlední řadě zachování košíku pro cyklolahev. Umisťují se do rámu ze spodní strany rámové trubky nebo pod sedlo. Baterie RB Battery jsou vyrobené v České republice z kvalitních článků Panasonic/Sanyo nebo Samsung.

více ]

Letošním dalším závodem horských kol, kde byla samostatná kategorie pro elektrokola, se uskutečnil tento víkend v Lomnici nad Popelkou pod názvem Bikemaraton TREK Krkonošák 2015. Trasa měřila 46 km a měla převýšení 1286 metrů. Nejrychlejšímu ebikerovi na elektrokole Amulet eFanatic 29 EV Bike se podařila zdolat v čase 2:01:33.8.

více ]

Předjezdec na elektrokole místo enduro motorky? Možná nový trend u cyklozávodů...

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2017 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku