menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
nadpis_anketa
Workshop Michelin
více o Michelin

 

Get Adobe Reader

zpět

paticka Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 125839
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 73437
Ano27512
Ne23725
Nevím22200
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka

img

Logo Michelin

Michelin technologieJiž v roce 1906 založil MICHELIN německou DEUTSCHE MICHELIN PNEUMATIK AKTIEN GESELLSCHAFT ve Frankfurtu. Dnes je hlavním sídlem německé sesterské společnosti francouzského MICHELINU město Karlsruhe. V SRN pracuje dnes na pěti místech na 7000 pracovníků.

Dobrá pětina z tohoto počtu je v Karlsruhe v provoze a na ústředí. Mimoto vyrábí MICHELIN ještě v Bad Kreuznach, v Homburgu, v hornofranckém Hallstadt u Bambergu a v Trieru. K tomu patří ještě výrobce ráfků MICHELIN KRONPRINZ v Solingenu.

Nedávno se Michelin rozhodl, že posílí svůj sektor cyklistických pneumatik vytvořením "Obchodní skupiny". S podporou výzkumného a vývojového oddělení pracujeme na mnoha nových modernizovaných výrobcích.

Například, naše řada WildGripper již pomohla udělat z Michelinu hlavní značku na trhu pneumatik pro horská kola. Řada pneumatik WildGripper jako první cyklistická pneumatika obsahuje silicu. Tento technologický průlom byl nyní přijat u více crosscountryových a sjezdových teamů.

Pláště Michelin

Ve svých 82 továrnách a 170-ti provozech na celém světě zaměstnává MICHELIN celkem 130 000 pracovníků. 24 továren je ve Francii, 7 v Německu a 16 v dalších zemích Evropy. Z toho jedna v Polsku a dvě v Maďarsku. Rovněž v zámoří, v USA, Kanadě, Kolumbii a Brazílii, jakož i v Alžírsku a Nigérii se vyrábějí pneu pro MICHELIN.

V roce 1987 se vyrobila první pneu na asijském kontinentu, od roku 1990 pracuje první továrna v Thajsku. V roce 1991 přibylo Japonsko, v roce 1998 Čína. Protože se k výrobě pneu používají syntetické i přírodní druhy kaučuku, je součástí koncernu kromě továren na elastomery rovněž šest kaučukových plantáží v Nigerii a Brazílii.

Na začátku roku 1998 Michelin představil novou linii pro silniční pneumatiky: řadu Axial. Axialní technologii testovaly známé profesionální teamy rok před představením na trh, po jejím uvedení se setkala s obrovským obchodním úspěchem.

V prvním pololetí 2002 se pohyboval obrat koncernu MICHELIN na 7,82 miliardách EUR. Čistý zisk přesahoval 254,1 milionů EUR. Při plném využití své kapacity produkuje seskupení MICHELIN denně 785 000 pneumatik a 83 000 duší. K tomu se zpracuje 1100 tun oceli, vytáhne se 4 000 000 kilometrů drátu a vyrobí se asi 77 500 ks ocelových a hliníkových kol.

Ty nejmenší gumy mají jen 20 cm průměr, nejlehčí váží něco přes 200 g. Největší dosahují až 4 metry v průměru s váhou až okolo 4 tun! Téměř každá pátá pneu vyrobená ve světě pochází z koncernu MICHELIN. Dohromady má jen MICHELIN pod svou značkou v nabídce přes 3300 různých typů a dimenzí pneumatik, v rámci celého koncernu je to pak 21000.

Výrobní technologie Michelin

poslední aktualizace 3.3.2009

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2020 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku