menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
nadpis_anketa
ceník Shimano 2006
komponentové sady
více o Shimano
 

zpět

paticka Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 125720
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 73361
Ano27491
Ne23696
Nevím22174
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka

img

Logo Shimano

Člověk dospěl do “digitálního” věku, doby ohromných změn a technologického růstu. Nerozlučně s tím roste zájem o životní prostředí, které nám připomíná, že také my jsme součástí přírody. I při dosahování nových technologických výšin je ochrana přírody naší přirozenou potřebou. Trvající výzva k hledání vyváženého poměru potřeb lidské společnosti a ekologie se týká stejně tak jednotlivců, jako celých národů a pochopitelně také výrobních společností. Skutečná úroveň podnikatelských záměrů bude přehodnocena podle vlivu na nový životní styl. Také proto se lidé oprošťují od minulosti a touží vystavět novou budoucnost. Jednou z cest je zaměření se na základní principy a důsledné pokračování v neustálém přijímání pozitivních změn.

Věříme, že individualita společnosti Shimano musí být jasně viditelná a jen tak můžeme přispět k budoucnosti lidí a lidské společnosti. Nepolevujeme v uskutečňování našich snů - ve vytváření vzrušujících produktů, jejichž kvalita se snoubí se špičkovou technologií a duchem lidského génia. Jestliže sestrojíme jízdní kolo, s prvním šlápnutím do pedálů dýcháme plnými doušky čerstvý vzduch a vnímáme zpěv ptactva. Jak blízko je skutečný rytmus života naší planety... My v Shimano jsme si dali za cíl vnést nádhery nespoutané přírody do života všech lidí. Otevíráme cesty, kterými se lze dotknout světa kolem nás. Snažíme se nabízet prostředky přinášející skutečný požitek z pobytu v přírodě.

Jedním z vizionářských produktů jsou komponenty Nexave C910 uvedené v omezené sérii. Vyvinuli jsme systém Di2 (Digital Integrated Intelligence). Nová digitální elektronická technologie přináší nové myšlenky i možnosti pro další směřování a očekávání v oblasti komfortních jízdních kol.

Pro sezónu 2007, kvůli předpokládanému oživení v oblasti MTB komponentů, uvádíme kompletně přepracovanou sadu XTR. Přinášíme také celou řadu dalších nových produktů, které jistě neuniknou pozornosti Vašich zákazníků.

Uskutečňování snů, realizování odvážných myšlenek, které otvírají srdce a přináší svobodu. Shimano neustává ve vývoji komponentů vnášejících radost do života. Pevně věříme, že tato práce je základem pro vytváření nového stylu cyklistiky zaručujícího lepší budoucnost. Uděláme vše, co bude v našich silách pro obstání v požadavcích nové doby tak, abychom se stali nezastupitelnými pro každého člověka i celou společnost jako důslední zastánci zdravého životního prostředí.

 

Shimano zbrojí na nový rok

Přehazovačka Shimano AlivioJak je obvyklé, představil již letos na jaře největší výrobce komponentů, Shimano, modely pro rok 2006. Začněme sadou Alivio, která patří mezi nejrozšířenější u kol určených pro cykloturistiku. Sada je po dlouhé době kompletně přepracovaná. Efektně působí nové kombinované řadicí a brzdové páky. Jsou velmi zdařilé jak po stránce designu, tak po stránce funkční. Sympatické a praktické je přestěhování indikátorů nad řídítka, obdobně jako je to řešeno už delší dobu u Deore, LX, XT a jako to bylo u někdejšího STX RC. Sada zůstává nadále věrná osmi stupňům zadního měniče a řešení s "klasickou" pružinou, zvětšil se ale využitelný rozsah. Lze použít největší pastorek s 34 zuby (dosavadní Alivio umožňovalo jen 30 zubů), převodník je zachován v provedení 22-32-42 zubů, změnily se ale kliky i středové složení. Používají se HG pastorky (na rozdíl od typu IG, použitého u dosavadního Alivia). V sadě jsou i samostatné řadicí páčky, umožňující kombinaci s brzdovými pákami jiného výrobce.

Řadící páčky Shimano AlivioJak bylo možno předpokládat, postoupilo v modelovém roce 2006 řazení Dual Control opět o jednu sadu níž – najdeme ho nyní i ve velmi rozšířené sadě Deore, která byla zcela přepracována. Stejně jako u vyšších sad je i zde použit inverzní zadní měnič, jak je u Dual Control obvyklé. Nové jsou i kliky, na rozdíl od vyšších sad LX, XT a XTR ale není použito řešení s dutým hřídelem Hollowtech II. Nové kliky jsou sice v novém designu a v provedení Hollowtech, zůstává ale klasické řešení se zapouzdřeným středem a klikami nasazenými na drážkovém hřídeli (Octalink) . Převodníky jsou nabízeny ve dvou variantách, 22-32-44 zubů a 23-36-48 zubů. Řazení Dual Control nemusí vyhovovat každému, sympatické ale je použití inverzního měniče. Ten lze samozřejmě použít i ve spojení s páčkami Rapid Fire, což poskytne intuitivní řazení, používané již řadu let u sad Nexave. Znamená to, že se řadí vždy palcem těžší převod a ukazováčkem lehčí jak na zadním měniči,Řadící/brzdová páky Shimano Alivio tak na přesmykači. Pro toho, kdo již je na Rapid Fire zvyklý, to znamená nějaký čas na přeškolení, pro toho, kdo páčkové řazení dosud nepoužíval, je to rozhodně přínosné. Páky Dual Control jsou u Deore stejně jako u vyšších sad k dispozici jak v provedení pro mechanické brzdy (počítá se s použitím V-brzd nebo mechanicky ovládaných kotoučových brzd), tak pro hydraulické kotoučové brzdy.

Řadící/brzdové páky ShimanoNově poskytuje Deore možnost využít v přijatelné ceně výhody řazení Dual Control i na kolech v cenové hladině kolem 15 tisíc korun. Uplatní se jak u MTB, tak na trekkingových a crossových kolech. U sad XTR, XT a LX se současně s přechodem na Dual Control objevovaly zadní měniče s inverzní pružinou. Zatímco u měničů používaných do zavedení inverzního provedení vracela pružina měnič na nejmenší pastorek a překonáním pružiny se řadil největší pastorek, je to u inverzního řešení obráceně. Pro toho, kdo s cyklistikou začíná nebo teprve přechází na indexované řazení, je inverzní systém logičtější, na levé iŘadící páčky Shimano pravé ruce se řadí shodně palcem těžší převod a ukazováčkem lehčí, cyklisté zvyklí na klasický systém to ale nesli těžce. Zdálo se, že si budeme muset na „obrácené" řazení zvykat, ve vyšších sadách totiž byly nabízeny již jen inverzní měniče. V modelovém roce 2006 ale Shimano udělalo radost milovníkům klasiky a přichází u sad Deore, LX a XT s novými měniči v klasickém provedení, vhodnými pro spolupráci s řazením Rapid Fire.

Novinky jsou i v nejlevnějších komponentech. Zde se objevují zcela nové řadicí páčky, zejména v provedení TX 50 velmi designově povedené. Mají zcela jiné ovládání; praxe ukáže, jak se osvědčí. Pro sedmirychlostní sady jsou v nabídce rovněž nové kombinované řadicí a brzdové páky, nesoucí označení ST-EF 50.

zdroj: www.svetoutdooru.cz


Vynikající vlastnosti přinášející požitek z jízdy na silnici i v terénu (mountain biking)

Při rychlém sjezdu lesní stezkou nemůžete přemýšlet o tom, jestli Vaše jízdní kolo takovou jízdu snese. Komponenty horských kol navrhujeme tak, aby bez ustání plnily to co od nich požadujete. Komponenty Shimano vytvářejí účinnější vazbu jezdce a kola, která šetří potřebnou energii. Tajemství je ukryto v řadících systémech s minimální ovládací silou, které mění převody neuvěřitelně rychle a přesně a také v kotoučových nebo V-brzdách s ohromující brzdnou silou, ovládanou pouhým dotykem prstů. Méně energie na řazení a brždění znamená více energie na rychlost jízdy a řízení kola. Přichází zcela nová sada XTR. Její super funkce posunují meze možnosti jízdy v terénu. Dynamickým formám nových klik Hollowtech, použitých u sad DEORE XT a DEORE LX, se dá jen stěží odolat. S komponenty Shimano máte vždy jistotu lepší jízdy.

Komponenty navržené pro pohodovou cyklistiku (komfort biking)

Komponenty Shimano pro komfortní kola přinášejí cyklistům větší pohodlí a potěšení z jízdy. Myšlenkou v pozadí vzniku komfortního jízdního kola je kombinace účinnosti silničního kola se stabilitou a pohodlím kola horského. Shimano neustává ve vývoji koncepce komfortního jízdního kola a přichází s novými komponenty navrženými pro poskytnutí pocitu maximální jistoty ovládání. Jízdní kola vybavené komponenty Shimano se lépe ovládají a přinášejí cyklistům, zvláště těm, kteří začínají, nebo nejezdí příliš často, větší potěšení z jízdy. Pocit spokojenosti se stává prostředkem pro větší uvolnění a relaxaci.

Výčet komfortních komponentů Shimano neustále roste. Řada Nexave se rozrostla o novou sadu C600, která je variantou špičky mezi komfortními komponenty C900 v nižší cenové hladině. Shimano C050, oblíbená sada určená pro základní úroveň komfortních jízdních kol byla obohacena o funkce nové modulární jednotky CI-Deck Plus, zahrnující samostatný rychloměr, indikátor ujeté vzdálenosti a funkce času.

Pro sezónu 2003 přichází v duchu dalšího vývoje sada komponentů Shimano C500, která svou originalitu a výborný dojem podporuje příjemnou cenou. Podle požadavků zákazníků byl navíc výčet komponentů pro komfortní jízdy doplněn v sadě C050.

Prověřené v nejprestižnějších světových závodech (road)

Při vývoji silničních komponentů jsou využívány poznatky dlouhodobých ergonomických výzkumů pro snižování doplňkových zatížení působících na jezdce při ovládání jízdního kola. Příkladem jsou páky STI Dual Control, umožňující brždění i řazení bez uvolňování úchopu řídítek.Také dvouosé čelis ťové brzdy jsou účinnější, citlivější a snadněji ovladatelné, než běžné typy. Je tu však i technologie dutých klik Hollowtech, zvyšující pevnost a tuhost při snížení hmotnosti. Pro doplnění nabídky silničních a sportovních komponentů přichází sada Shimano 105 mimo zářivé leštěné stříbřité povrchové úpravy i v efektním černém provedení. Přichází také sada Shimano 2200 plná oblíbených funkčních systémů navíc s velmi zajímavou cenou. Mezi další nové produkty této sezóny patří páky Dual Control ST-R600, zaručující pohodlné ovládání jezdcům s menší velikostí rukou a zapletená kola WH-7701 a WH-R540 s nižší hmotností a zvýšenou tuhostí. Jednotky řazení SL-R660 a ST-R220 doplňují nabídku v oblasti komponentů pro rovná řídítka.

Specifikaci jednotlivých komponentů Shimano a aktuální ceny naleznete v našem internetovém obchodě.
poslední aktualizace 25.10..2009

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2020 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku