menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
nadpis_anketa
více o Wippermann

zpět
paticka Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 125654
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 73317
Ano27473
Ne23683
Nevím22161
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka

img

Logo Wippermann

Německá firma Wippermann se může chlubit již více než stoletou tradicí výroby řetězů všech druhů a typů. Je tedy jasné, že v sortimentu firmy nemohou chybět ani řetězy pro jízdní kola. A to ne ledajaké. Díky kvalitní technologii, která umožňuje nabízet řetězy Connex pro Shimano i Campagnolo, jsou v nabídce produkty z titanu a nerezové oceli s antiadhezní povrchovou úpravou pro ty nejnáročnější provozní podmínky. Všechny Connex řetězy disponují revoluční ConneX spojkou, která zajišťuje pohodlnou demontáž bez nářadí.

Pro dráhová kola a systémy řazení v zadním náboji je určena řada STERN (1/2"x1/8"). Řetězy této řady mají 112 článků a vybrat si můžete ze třech typů. Poniklovaný Weisstern je nejlepším. Následuje Blaustern v provedení nickel-black a „nejlevnějším“ řetězem je Rotstern (steel).

Další řada řetězů Wippermann se jmenuje IntraX a vyrábí se v rozměru 1/2"x3/32". Řetězy mají 108 článků a jsou k mání, jak už je asi u "wippermannů" zvykem, ve třech modelových řadách. Nejlepší Intrax 707 (nickel) , následuje 7Z1 (fully galvanized) a poslední je 700 (steel).

Nyní postoupíme o "kategorii výše" a jsme u dnes nejrozšířenějších 8-9 pastorkových systémů. Pro tyto jsou určeny řetězy s názvem ConneX a jejich společným znakem je kromě kvality také unikátní systém spojování nazvaný ConneX Link.

Jedná se spojku z nerezové oceli, kterou lze bez problému pouhou rukou opakovaně rozebrat a opět spojit. Přednosti takto spojeného řetězu, především pro jeho údržbu, není třeba zdůrazňovat.

ConneX Link se dodává také samostatně, jelikož je kompaktibilní i s řetězy jiných značek (Shimano, Sachs a pod.).

ConneX určený pro 8-pastorky se vyrábí ve čtyřech modelových řadách. Nejlepší ConneX 8X1 je kompletně vyrobený z nerezové oceli následuje ConneX 808 celý v niklu, 804 (nickel-black) a 800 (steel).

Pro devítikolečka si také můžete vybrat ze čtyř modelů. Nabídku tří klasických Connexů obohacuje novinka podzimu 99 , a to ConneX 9X1 kompletně vyrobený z nerezové oceli. Podle prestižního německého časopisu "Tour" má tento řetěz o 40% !!! delší životnost než konkurence. Samozřejmostí je spojení systémem ConneX Link. Zcela poniklovaná je 908, 904 je v provedení nickel-black a poslední v řadě 900 (steel).

Od jara 2002 je v nabídce řetěz pro majitele desetikoleček. Desítkový ConneX se vyrábí ve dvou provedeních. Nerezovou 10X1 doplňuje poniklovaná 1008.

Nezapomnělo se ani na příznivce BMX. Pro ně je určen naprosto brutální řetěz IG8.

Novinkou pro rok 2003 bude řetěz ConneX TR titanium. Tento titanový řetěz je určen pro 9 a 10 pastorkové systémy a váží pouhých 235g. Pro optimální barevné sladění Vašeho kola jsou v nabídce 2003 řetězy barvách odpovídajících barvě rámu.

U "wippermannů" vyrábí pro své řetězy také speciální olej. 150 ml koupíte jako spray, 5 L musíte koupit v kanystru. Ke kontrole stavu vašeho miláčka můžete použít originální měrku řetězů ConneX. Samozřejmě v nerez provedení.


 

Odolnost vůči opotřebení

O životnosti řetězu rozhoduje především kvalita nýtů. Speciální dlouhodobé tvrzení propůjčuje nýtům řetězů ConneX jedinečnou životnost a chrání choulostivé pastorky proti předčasnému opotřebování.


 

Elasticita a pevnost

Velká stranová elasticita zaručuje jemný průběh kroků řazení. Vysoká pevnost v torzi oproti tomu zajišťuje precizní běh řetězu na pastorcích.


 

Lehký chod

Minimalizace tření uvnitř řetězu přispívá kromě snížení opotřebování také k jeho co možná nejlehčímu chodu. Tohoto jevu je dosaženo jednak broušením a leštěním zhruba 450 dílů jednoho řetězu, jednak odpovídajícími povrchovými úpravami, např. niklováním do vysokého lesku.


 

Optimální vlastnosti při řazení

Dobrý řetěz musí jistě řadit na všech systémech řazení. To platí i pro extrémní zakřížení a velký tah. Aby toto mohlo být zajištěno, musí být vnitřní strany vnějších článků řetězu co nejvíce vytvarovány. Speciálně u modelů ConneX 908 a ConneX 808 je uvedené “vykrojení” realizováno jedinečným způsobem. Řetězy Wippermannn Connex jsou kompaktibilní se všemi běžnými pastorky, převodníky a systémy řazení.

poslední aktualizace 3.3.2009

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2020 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku